19 Haziran 2018

CHP'Lİ ENGİN ÖZKOÇ: DEVLETİN GÜCÜNÜ KULLANMIYORUZ


Çark Caddesi’nde kurdukları hayır masasında vatandaşları bilgilendiren CHP Milletvekili Engin Özkoç, her yere pankart asarak, otobüsler tutarak seslerini duyuramayacaklarını belirtti. Özkoç, “Devletin gücünü biz kullanmıyoruz” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından dün Çark Caddesi Şerefiye Camii karşısında Hayır Masası kuruldu. Etkinlikle ilgili bilgi veren CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, “Milletvekili Engin Özkoç ile birlikte gün içerisinde halkın anayasa değişikliği ile ilgili soruları cevap vereceklerini söyledi. Taşkent, “Bizim bu maddeleri maalesef bilip bilmediğimiz soruluyor. Bunu bir cevap olarak algılamayın ama tüm siyasi parti başkanlarını halka açık bir toplantıda gerekirse canlı yayında bunu tartışabileceğimizi söylemiştik. Bugün burada en azından soru sormak isteyen halkımızın sorularını cevaplandırmak için buradayız” dedi.
REFERANDUM DEĞİŞİKLİĞİ
CHP Milletvekili Engin Özkoç ise referandumun Anayasa değişikliği olmadığını ifade ederek, “Bu bir anayasa değişikliği değildir. Bu anayasa değişikliği sadece bir yönetim devridir. Başbakanın yönetiminin ve yetkilerinin, Bakanların, Milletvekillerinin, Genel Kurmay Başkanının, Anayasa Mahkemesinin, Hakimler Savcılar Yüksek Kurulunun yetkilerinin devridir” dedi.
PANKART VE OTOBÜS
Her yere pankart açarak, otobüsler tutarak seslerini duyuramayacaklarını söyleyen Özkoç, “Bütçede milletin parasıyla ve vergisiyle elde edilen devletin gücünü biz kullanmıyoruz. Eğer biz kullanıyor olsaydık da bu devletin gücünü milletin yararına kullanırdık. Milletin menfaatine kullanırdık. Eğer caddelerde büyük pankartları binalardan sarkmış ve otobüsleri dolaşırken görüyorsanız, televizyonlarda milyarlarca liralık paranın akıtılıp da ‘Evet’ kampanyasının sürdürüldüğünü görüyorsanız bunda sizin cebinizden giden paranın da katkısı olduğunu biliniz.
DEMOKRATİK TALEP
Anayasanın değişmesini kendisinin de istediğini ancak demokratik bir Anayasa olmasını talep ettiklerine değinen Milletvekili Özkoç, “Biz darbe kanunlarının olmadığı bir anayasa istiyoruz. Halkımızla her yerde buluşuyoruz. Caddelerde, kahvelerde, evlerde, yollarda buluşuyoruz. Onlara gece gündüz anlatıyoruz. Bu konuda gönül vermiş herkesle birlikte hareket ediyoruz” dedi.
PARTİ MESELESİ
Referandumun bir parti meselesi olmadığına değinen Özkoç, “Bir gün sabahleyin uyandığınız zaman çalıştığınız kamu kuruluşunun bir kanun hükmündeki kararnameyle kapatıldığını duyabilirsiniz. Birden işsiz kaldığınızı duyabilirsiniz. Bir sabah kalktığınızda olağanüstü hal ilan edildiğini duyabilirsiniz. Bunun için Bakanlar Kurulu’na, meclise milletvekillerine gerek kalmayacak. Bir tek kişi bu kim olursa olsun tek bir kişi bu konuda karar verecek” dedi.
HUZUR VE MUTLULUK
Huzur ve mutluluk içinde yaşamak istediklerini ifade eden Özkoç, “Güzelim ülkemizde çocuklarımız şehit düşmesin istiyoruz. Okusunlar vatanlarına, milletlerine faydalı olsunlar istiyoruz. Onun için biz hayır diyoruz. Geleceğimiz, çocuklarımız için hayır diyoruz. AK Parti’ye oy vermiş, MHP’ye oy vermiş, CHP’ne oy vermiş diğer siyasi partilere oy vermiş vatandaşlarımız için hayır diyoruz. Türkiye için hayır diyoruz. Tek bir dileğimiz var özgür bir ülkede yaşamak istiyoruz. Huzurlu uyanmak istiyoruz” dedi. Çağla Dündar/Ebrar Colt
4 Nisan 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA