19 Haziran 2018

LEVENT BÜLBÜL: ŞÜPHELİ DURUM SÖZ KONUSU


MHP İL Başkanı Levent Bülbül haftalık değerlendirme toplantısında, genel değerlendirmede bulundu. Bülbül, Ferizli Belediyesinin son toplantısını da ele alarak, belediye faaliyet raporlarının onaylanmasında şüpheli durumların olduğunu ifade etti.

MHP Dün İl Başkanlığında Olağan Basın Toplantısını gerçekleştirdi. İl Başkanı Levent Bülbül referandum paketi ve Ferizli Belediyesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Bülbül konuşmasına avukatlar günü nedeniyle iyi dileklerde bulunarak başladı.
Bülbül hayır vereninde evet vereninde bizim insanımız olduğuna değinerek ve CHP Milletvekilleri Deniz Baykal ile Hüseyin Bozkurt’un söylemlerini eleştirerek “Türkiye’de anayasa referandumuna gittiğimiz bir süreçte tabi karşılıklı olarak evet veya hayır diyen kesimlerde birtakım polemikler olsa da biz dün evet verende, hayır verende bizim memleketimizin insanıdır, tercihini kullanacak olan herkese saygı duyulması gerekiyor” dedi.
HSYK ÜYELERİ
Bülbül yeni paketteki yargı sistemini anlatarak şunları söyledi: Cumhurbaşkanı HSYK’nın tamamını atayacak ve kendi güdümünde HSYK oluşmasına ve Anayasa Mahkemesi oluşmasına imkan tanıyacak bir anayasa paketi olduğu ifade ediliyor. Yeni pakette de her ne kadar altı üye Cumhurbaşkanı tarafından görevlendiriliyor gibi gözükse de bu altı üyenin iki üyesi Adalet Bakanı ve Adalet Bakanı Müsteşarı. Şuanda ki HSYK üyeleri içinde de bu iki isim doğal olarak yer alıyor. Yani yürütme tarafından oraya gönderilen üye sayısı şimdide altı yine altı. Cumhurbaşkanının bizzat atadığı üye sayısı yine dört olarak muhafaza olarak edilmiş durumda” ifadelerini kullandı.
FERİZLİ BELEDİYESİ
Bülbül Ferizli Belediyesindeki olayları değerlendirerek “ Ferizli Belediye meclisinde ilginç bir toplantı yaşandı. Bu toplantıda Ferizli Belediye Meclisinin faaliyet raporunun oylanması olarak yapılan faaliyet sırasında MHP Meclis Üyelerinin ret oyu ile birlikte, AKP Meclis Üyelerinden 3 üyenin ret oyu verildiği bir ortamda sekize sekiz gibi bir sonuç ortaya çıkıyor.
Yani usulen Belediye Başkanının katılmadığı bir oylamada burada Başkanında katıldığı sekizde sekiz gibi bir neticeyle çıkıldığı ve ardından kabul edildiği bir durum söz konusu. Fakat orada bir üyenin başta çekimser oy verdim deyip oyunun zapta geçirilmesi meseleleri Ferizli Belediye Meclisinde alınan bu kararın üzerinde şüphelerin yoğunlaşmasına sebep olmuştur. Bunun üzerinde durulması gerekiyor. Evvelki uygulamalarında da çok sorunlu bir belediye olduğunu biliyoruz. Bu noktada belediye üyelerimizle biz görüştük ama kendileriyle de birlikte bir açıklamamız olacaktır” dedi. Sinan ÇELİK
6 Nisan 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA