20 Mayıs 2018

BAKAN FARUK ÖZLÜ: BÜYÜMENİN LOKOMOTİFİ SANAYİDİR


Hendek 2. OSB’de fabrika açılışında konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü katıldığı fabrika açılışında, “Türkiye büyüyor. Sanayimizin de daha yüksek oranda büyüme hız kazanması teknolojiyle mümkün” diye konuştu

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu ve ihracatçı firmaları arasında yer alan Küçükçalık Grubu, Mısır, Bursa’nın İnegöl ilçesi ve Kayseri sonrasında Hendek’te bulunan 2. Organize Sanayi Bölgesinde de (OSB) bir tesis açtı 40 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirilen tesis günlük 50 ton iplik üreterek 350 kişiye istihdam sağlıyor. Tesisin resmi açılış töreni Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü katılımıyla yapıldı.

PERAKENDECİLİK

Küçükçalık Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Küçükçalık, yaptığı konuşmasında, “Sektörümüz perakendecilerden iplik üreticisine kadar bir bütündür. Perakendecimizin güncel ve güçlü olabilmesi, konfeksiyoncumuzun ve kumaş üreticimizin yenilikçi dünya pazarlarında olanı değil, kendi ürettiği özgün tasarımlarını sunabilmesiyle mümkündür. Türk tekstilcileri olarak takip eden değil, takip edilen olmalıyız” dedi.
İSTİHDAMA KATKI

Küçükçalık, istihdama uzun soluklu katkı sağlamak açısından geçici değil, kalıcı istihdam sağlamanın haklı gururunu yaşadıklarını vurgulayan Küçükçalık, “150 dönüm arazi üzerinde yaklaşık 40 bin metrekare kapalı alanda günde 50 ton üretim ve 350 kişiye varan istihdam kapasitesiyle KFS sentetik fabrikamız kısa bir dönemde günde 200 ton ve 900 kişiye istihdam sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Şu an ülkemizin 12 milyar dolar seviyesinde olan tekstil ithalatının yüzde 70’inin polyester iplik ve polyester iplik ile üretilen ürün gruplarından oluşmaktadır. KFS sentetik fabrikamızda, tekstil sektöründeki ham madde ihtiyacının dışa bağımlı olmadığını; ülkemizde de kendi imkanlarımızla dünya standartlarında son teknoloji üretim yöntemleri ile ham madde üretimi yapabileceğimizi ispatlamak istedik” dedi.
TÜRKİYE BÜYÜYECEK

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ise Türkiye’nin her geçen gün biraz daha büyüdüğüne vurgu yaparak, “Türkiye büyüyor, Türkiye büyüyecek, Türkiye daha çok büyüyecek. Geçen senenin verileri açıklandı biliyorsunuz. Geçen sene Türkiye yüzde 2.9 oranında büyüdü. Her şeye rağmen büyüdü. Şimdi ekonomide durgunluk oldu söylemleri vardı. Hükümetimiz tedbirler aldı. Bunlardan birisi küçük KOBİ’lerle ilgilidir. Biliyorsunuz KOSGEB eliyle yaklaşık 11 milyar lira tutarında bir kredi küçük işletmelerle buluşturuyoruz. Ben rakamları günlük takip ediyorum. Perşembe günkü gerçekleşme oranı yaklaşık 153 bin KOBİ bu krediden istifade etti. Bize söylenen rakamda 3 milyar 750 milyon liradır” dedi.
TEKNOLOJİ VURGUSU
Özlü, “Büyümenin lokomotifi sanayidir. Sanayi büyüdüğü sürece Türkiye büyüyor. Sanayimizin de daha yüksek oranda büyüme hız kazanması teknolojiyle mümkün” diye konuştu. Açıklamaların sonrasında Bakan Faruk Özlü ve protokol fabrikanın resmi açılış törenini kurdele kesimiyle gerçekleştirdi. Daha sonra Bakan Özlü fabrikayı gezerek işçilerle sohbet etti.
8 Nisan 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA