23 Haziran 2018

BAŞKAN TOÇOĞLU REFERANDUM İÇİN ESNAFLARA SESLENDİ


Söğütlü’de esnafla bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Anayasa referandumunu siyasi bir mülahaza olarak değil, tarafsız bir şekilde elimizi vicdanımıza koyarak değerlendirmeli ve ülkemizin geleceğine sahip çıkmalıyız” dedi

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Söğütlü Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleriyle bir araya geldi. Nazar Düğün Salonu’nda düzenlenen programda AKP Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, AKP Söğütlü İlçe Başkanı Adem Fidan, Söğütlü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Yıldız, Söğütlü Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Erkaya, STK ve parti temsilcileri ile çok sayıda esnaf yer aldı.
EKONOMİK NABIZProgramın açılış konuşmasını yapan Söğütlü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Yıldız, “Esnaf ekonominin nabzıdır. Bir şehrin hatta ülkenin kalkınması öncelikle esnafın kalkınmasına bağlıdır. Söğütlü küçük bir ilçe olmasına rağmen gelişmeye açık, kuzey bölgesine yapılan yarıtımlarla daha da büyüyecek bir ilçedir. Belediyemizin katkılarıyla yapılan projeler esnafımız için umut vaat ediyor” diye konuştu.
KÖPRÜ VAZİFESİSESOB Başkanı Hasan Alişan, “Biz esnaf ve sanatkarlar belli dönemlerde bir araya geliyoruz. Sorunlarımızı ortaya koyuyoruz. Sorunların önemli bir kısmını milletvekillerimize anlatmak için alışılagelmiş toplantılarımızdan bir tanesini gerçekleştiriyoruz. Sayın belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize, siyasi otoriteye diyoruz ki; esnaf ve sanatkar var, olmaya da devam edecek. Ne olursa olsun, dünya ne kadar gelişirse gelişsin, esnaf ve sanatkar içerisinde yer alacak. Tüm yerel yönetimler ile beraber çalışıyoruz. Bizim temel görevimiz sizlerle yerel yönetimler ve genel yönetim arasında köprü vazifesi görmektir” ifadelerini kullandı.
DEPRİMİN İZLERİBaşkan Toçoğlu, “Hem Büyükşehir Belediyesi, hem de hükümet olarak Söğütlü’de önemli işler yapıyoruz. Özellikle son dönemlerde Söğütlü’de önemli çalışmalar gerçekleştirdik.. Temennimiz belediye başkanımızla beraber Söğütlü’nün planlı gelişmesine katkı sağlamaktır”
Ankara’da güçlü ve istikrarlı bir hükümet olmazsa işleri yürütmenin de kolay olmayacağını  söyleyen Başkan Toçoğlu, “Biz 1999’da seçildiğimizde biliyorsunuz asrın depremi dediğimiz bir deprem oldu. Biz hala o depremin izlerini silmeye çalışıyoruz. Çünkü o gün işlerin başında bir koalisyon hükümeti vardı. İstikrarsız bir ortam vardı. Ekonomi çökmüştü. Yerel yönetimlerimizin elle tutulur hiçbir tarafı kalmamıştı. Bugün nitelikli hizmetler yapmaya çalışıyoruz. Bu tabi kendiliğinden olmuyor” dedi.
SAHİP ÇIKMALIYIZ
Önümüzdeki referandum sürecini çok önemsediklerini söyleyen Toçoğlu, “Bunu bir siyasi parti tercihi olarak görmemek lazım. Biz sizin karşınıza bir belediye başkanlığı ya da bir hükümet seçimi için çıkmıyoruz. Ülkemizin gerçekten istikbalini ilgilendiren bir anayasa değişikliği teklifi ile geliyoruz. Dolayısıyla bunu siyasi bir mülahaza olarak değil, tarafsız bir şekilde elimizi vicdanımıza koyarak değerlendirmeli ve ülkemizin geleceğine sahip çıkmalıyız” şeklinde konuştu.
ŞEHRİN EŞRAFISINIZAKP Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, “Toplumbilimciler genellikle toplumu üç kategoride izah ederler ve bunu da bir üçgene benzeterek derler ki; bu üçgenin tabanı ne kadar küçük olursa yani orta kesimi ne kadar büyük olursa toplum o kadar sağlıklıdır. Bunun en alt kesimini yoksulluk sınırındaki insanlar, en üst kesimini de üst gelir grubu belirler. Ortadaki o büyük kesimde bizim daha çok esnaf, sanatkar dediğimiz bir dönem orta direk diye tanımladığımız kitleden oluşur. Bu kitle çok şükür ki Türkiye’de hakikaten hem nüfus olarak büyüktür, hem de sosyal yapıyı dimdik ayakta tutan bir yapı olarak son derece önemli bir birimdir. Bunu sizler meydana getiriyorsunuz. Onun için siz her yerde olduğu gibi Söğütlü’de de, özellikle daha küçük yerlerde sadece esnaf değil aynı zamanda bu şehrin eşrafısınız.”
ALTIN FIRSAT
İstikrarın çok önemli bir kelime olduğunun altını çizen İsen,  “Şundan eminim ki bu kelimenin sizin için ifade ettiği anlam başka hiçbir kesim için aynı anlamı ifade etmez. İstikrarın ne kadar önemli olduğunu asıl siz biliyorsunuz. Siz yapmakta olduğunuz işin bir ay sonraki maliyetini göremezseniz bu çarkı çeviremezsiniz. O bakımdan istikrar denilen şey herkese ama en çok size lazımdır. Bu açıdan önümüzdeki Pazar günü gerçekleştireceğimiz referandum, siyaseten bakmanın ötesinde sosyal bilimlerle uğraşan bir akademisyen olarak şunu söylüyorum: Türkiye’nin 100 yıldan beri beklediği bir altın fırsattır. Eğer bu altın fırsatı değerlendirebilirsek Türkiye koşar adımlarla hedefine ilerleyecek ve bu yarışta en karlı çıkan kitlelerden birisi siz olacaksınız” dedi. Melike Hızal
8 Nisan 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA