18 Nisan 2017

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTISI'NDAN NOTLAR


Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Meclisi dün toplandı. Meclis oturumunda Denetim Komisyonu’nun hazırladığı raporun sonuç kısmının okunmaması dikkatlerden kaçmadı.

Başkan Zeki Toçoğlu, oturum başlamadan MHP Grubu’nun yanına giderek meclis üyelerine takıldı. Bir üyenin giydiği yeleğe takılan Başkan Toçoğlu, “Yelek bu yıl moda. Ben de takım elbise giymesem yelek giyerdim” dedi.
MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu’nun gündem dışı söz almamasıyla ilgili Başkan Toçoğlu, “Abi gazeteciler artık gelmeyecek” dedi. Etçioğlu’nun faaliyet raporunun görüşülmesi sırasında söz alacağını belirtmesi üzerine Etçioğlu, “Abi şimdi konuşsan da sonra konuşmasan” dedi.
Gündemin 67’inci maddesinde kalıcı işyerlerinin birisinin SESOB’a eğitim merkezi olarak 10 yıllığına kiralanmasıyla ilgili maddenin yazımını eleştiren Başkan Toçoğlu kurmaylarına dönerek, “Bu maddeyi baştan aşağı değiştiriyorsunuz. Yakacaklar beni. SESOB buraya talip. Bir eğitim merkezi kuracak oraya.
Kötü niyetliler resmen beni yakacaklar. Böyle yazılınca adrese teslim gibi oluyor” dedi.
SASKİ’nin kredilerine garantör olunmasıyla ilgili madde sırasında Başkan Toçoğlu, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’e takılarak, “SASKİ batarsa hepimiz batacağız. SASKİ batmaz değil mi arkadaşlar. Genel Sekreter Yardımcımız Ayhan Kardan itiraz edip duruyor buna” dedi. Faaliyet raporunun okunması sırasında Başkan Zeki Toçoğlu yerine Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’ye bıraktı. Koltuğu bırakırken Başkan Dişli’ye seslenen Toçoğlu, “Geçici olarak ha. Tamamen devretmiyorum” diye takılınca salonda bulunanlar gülümsedi.
11 Nisan 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 


 

 
 Anket Sorusu Diğer Anketler

ANAYASA REFERANDUMUNDA HANGİ OYU KULLANACAKSINIZ?

PUAN DURUMU


altın

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA