23 Haziran 2018

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NDAN KIZ ÇOCUKLARINA EĞİTİM PROJESİ


Milli Eğitim Bakanlığı'nın, kız çocuklarının okullaşma oranını arttırmak için hayata geçirdiği 'Kız Çocuklarını Okula Kazandırma Projesi (KEP) çerçevesinde gerçekleştirilen kamu yararına yönelik spot filmler yayınlanmaya başladı.

Özellikle kız çocuklarının daha kaliteli ve uzun süreli eğitim almasını hedefleyen Türkiye ve Avrupa Birliği, 2011 yılında Milli Eğitim Bakanlığı koordinasyonunda başlatmış oldukları ortak çalışmada yeni ve geniş kapsamlı bir aşamaya geçildi. KEP I - ‘Kız Çocuklarının Eğitimi Projesi’nin ikinci fazı, KEP II’de, özellikle kız çocuklarının okula devam oranlarının arttırılması hedefleniyor. Bu çerçevede, okula kaydı yapılan ancak çeşitli sebeplerle devam edemeyen çocukların eğitimlerini sürdürebilmeleri için aileler, eğitimciler, yerel kanaat önderleri ve idareciler nezdinde bir dizi çalışma gerçekleştiriliyor. Bu çalışmaların bir ayağını da kamu yararına yönelik hazırlanan spot filmler oluşturuyor.
Kamu Spotları
Bakanlıkça hazırlanan 3 adet kamu spotu şu anda ulusal kanallarda yayınlanıyor. Bu kamu spotları ile mesleki eğitimin farkındalığının artırılması, özellikle mesleki ve teknik eğitime devamının sağlanması, öğrencilerin mesleki ve teknik eğitime yönlendirilmeleri, mesleki ve teknik eğitimin tanıtımının daha geniş kitlelere ulaştırılabilmesi amaçlanıyor.
11 Nisan 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA