21 Nisan 2018

ŞABAN DİŞLİ 16 NİSAN SAKARYA SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ: SAKARYA BİZİ MAHCUP ETMEDİ


AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, referandum sonucu değerlendirirken “Bizi mahcup etmeyen Sakaryalı tüm seçmenlerimize layık olmaya çalışacağız. Söz verip onları ortada bırakamayız” dedi

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Şaban Dişli, referandum sonuçlarını gazetemize değerlendirdi. Sakarya’ya evete verdiği destek için teşekkür eden Milletvekili Dişli, “Her şeye rağmen Sakaryalı her seçimde olduğu gibi 16 Nisan referandumunda da bizi mahcup etmedi. Türkiye ortalamasının çok çok üstünde bize destek oldu. Sakaryalı tüm seçmenlerimize layık olmaya çalışacağız” dedi.
TEŞKİLATLARA TEŞEKKÜR
Teşkilatlara teşekkür eden Dişli, “Teşkilatlarımız, belediye başkanlarımız, mahalle temsilcilerinden il başkanımıza kadar gerçekten güzel bir işbirliği örneği gösterdik. Kadın ve gençlik kollarımız çok iyi çalıştı. Türkiye genelinde tüm algı çalışmalarına rağmen istediğimiz sistem hayata geçiriliyor. Başarılı bir şekilde bu süreci atlattık ve anayasa değişikliği kabul edildi” diye konuştu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Şaban Dişli, referandum sonuçlarını gazetemize değerlendirdi. Sakarya’ya verdiği destek için teşekkür eden Milletvekili Dişli, “Her şeye rağmen Sakaryalı her seçimde olduğu gibi 16 Nisan referandumunda da bizi mahcup etmedi. Türkiye ortalamasının çok çok üstünde bize destek oldu. Sakaryalı tüm seçmenlerimize layık olmaya çalışacağız” dedi.
TEŞKİLATLARA TEŞEKKÜR
Teşkilatlara teşekkür eden Dişli, “Teşkilatlarımız, belediye başkanlarımız, mahalle temsilcilerinden il başkanımıza kadar gerçekten güzel bir işbirliği örneği gösterdik. Kadın ve gençlik kollarımız çok iyi çalıştı. Türkiye genelinde tüm algı çalışmalarına rağmen istediğimiz sistem hayata geçiriliyor. Başarılı bir şekilde bu süreci atlattık ve anayasa değişikliği kabul edildi” diye konuştu.
2023 HEDEFLERİ GERÇEKLEŞMELİ
Dişli, “İki önemli şey var. Birinci hızla 2023 hedeflerine dönmemiz gerekiyor. İkincisi mevcut meclis olarak 2019’a kadar uyum yasalarını çıkarmak olacak” dedi. Erken seçim iddialarına değinen Dişli, “Erken seçim yapılabilmesi için anayasayı değiştirmek gerekecek. Uygulamanın başlaması 2019 ama mevcut sistem içerisinde erken seçim kararını meclis alabilir. Benim öyle bir duyumum yok” dedi.
DEĞİŞİK FAKTÖRLER VAR
Sakarya’da 2015’te Evet Bloğunun yüzde 85 oy almasına rağmen referandumda yüzde 68’lik oy alınmasıyla ilgili soruyla Dişli, “Değişik faktörler var. 15 Temmuz’da valiliği işgal edilen tek il biziz. Sakarya’da bu faktörleri unutmamak lazım. Referandum öncesi çok güçlü bir algı çalışması vardı ve Sakarya’da algı çalışmasından maalesef nasibini aldı. Değerlendirme yaparken bunları unutmamamız gerekiyor” dedi.
SÖZLERİ TUTACAĞIZ
Referandum öncesi verdiği sözleri tutacaklarını dile getiren Dişli, “Bekleyen sorunlarımız var. Birlik ve beraberlik içerisinde ilimizin sorunlarına eğilmemiz lazım. Hızla bu millete söz verdiğimiz icraatları yerine getirmenin gayreti içerisinde olacağız. Söz verip onları ortada bırakamayız. Verdiğimiz sözleri takip edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya Sakarya olarak devam edelim” dedi.
18 Nisan 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 18 Nisan 2017 , Salı

kader

Sayın vekilim sizde sakaryalıları onure edin, güvenilir zeki çalışkan sakarya lıları ankara da bürokrasi de iyi yerlere getirme gayreti içinde olunki sakarya ya hizmet akısı daha da artsın.

Tarih : 18 Nisan 2017 , Salı

SAKARYALI

SAKARYA ALMADIĞI HİZMETE BİLE FAZLA FAZLA DESTEK VERDİ. ŞİMDİ BUNUN MEYVESİNİ ALMA ZAMANI GELDİ . BİR ZAHMET SAKARYALILARA HİZMET EDİN İÇERİDE DIŞARIDA KORUN KOLLAYIN. BİRAZ MİLLİYETÇİLİK YAPIN Kİ SAKARYALI DA DESTEĞİNİ SÜRDÜRSÜN

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA