19 Haziran 2018

TAŞKENT: BASKI VE TACİZLER ALTINDA MÜCADELE VERDİK


CHP il Başkanı Ayca Taşkent, Halk oylamasının ardından yazılı olarak bir açıklama yapıtı. Taşkent, yaptığı açıklamada CHP olarak tacizler ve baskı altında mücadele verdiklerini söyledi.

CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, hafta sonu yapılan halk oylamasının ardından yazılı bir açıklamada bulundu. Referandum süresince, il genelinde çok yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirten Taşkent, “Anayasa, bir toplumun uzlaşma metnidir, ortak yaşamın zeminidir” dedi. Kapalı kapılar arkasında, kimseden görüş alınmadan yeni anayasa paketinin yasalaştığını ve toplumun önüne konulduğunu belirten Taşkent, “Bizim referandum sürecinde en büyük gayretimiz, ülkemizdeki yönetim sistemini değiştirmeyi hedef alan bu Anayasa teklifini insanlarımıza anlatmak oldu. Partililerimiz, gönüllülerimiz, gençlerimiz, kadınlarımız sokak sokak, kapı kapı dolaştık. OHAL şartları altında tüm devlet olanaklarının 'evet' için kullanıldığı orantısız bir ortamda, tacizler, baskılar altında hep birlikte mücadele verdik” dedi.
FAZLA PUSULA
Taşkent şöyle devam etti, “Oldukça fazla basılan yedek oy pusulaları, tercih yerine evet yazılı mühürler, mühürsüz gelen zarf ve oy pusulaları, oy kullanımı başladıktan sonra YSK'nın kendi kanununa aykırı bir kararla mühürsüz oy pusulalarını geçerli kılması, ki aynı YSK yurtdışı oylarında bunları geçersiz saymıştır, oylar henüz sayılmaya başlandığında evet sonucu çıkmış gibi yayınların başlatılması, referandumun meşruiyetini sorgulatır hale getirmiştir.”
TAKİPÇİSİ OLMALIYIZ
Ortalıkta dolaşan şaibelerin, hep birlikte takipçisi olmak zorunda olunduğunu ifade eden Taşkent, “Geldiğimiz noktada; tüm yaşananlar ve yaşatılanlar sonucunda bile toplumun yarısı bu metni onaylamamış ve çıkan sonuç toplumsal mutabakatın gereğini bir kez daha ortaya koymuştur.  CHP olarak tüm toplumumuzu yansıtan, herkesin sahiplenebildiği demokratik bir Anayasa hazırlanıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğimizin bilinmesini isteriz.
İl örgütü olarak referandum süreci boyunca birlikte çalıştığımız tüm partililerimize ve desteğini esirgemeyen her düşünceden 'hayır' sever vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” diyerek açıklamasını sonlandırdı. Sinem FAZLIOĞLU
19 Nisan 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA