19 Haziran 2018

ADAPAZARI EKSPRESİ'NİN KALKIŞ İSTASYONUNDA NETLİK YOK


2017 İl Koordinasyon Kurulu Birinci Dönem toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan TCDD Birinci Bölge Müdür Yardımcısı Halil Korkmaz, Ada Ekpresin’in Mithatpaşa’danmı, yoksa Adapazarı’ndan mi kalkacağı yönünde bir karar olmadığını söyledi.

2017 Yılı yatırım programında yer alan projelerin 1. Döneminin değerlendirildiği İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Valilik binasında gerçekleştirildi. Gerçekleşen toplantıya İlçe Kaymakamları, Bölge Müdürleri, Kurum Müdürleri katıldı. Toplantıda kuruluşların il genelindeki projeleri, maliyetleri, hizmet ve çalışmaları kurula sunuldu.
2017 YATIRIM YILI
Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker  başkanlığında yapılan toplantıda 2017 yatırımları hakkında bilgi verdi. 2017 Yılı yatırımlarımızın toplam proje tutarı 6 milyar TL olduğunu belirten Ülker ödeneklere de değinerek, “2017 yılı yatırımlarımızın toplam ödeneği 1 milyar TL’dir. Toplam ödenek miktarını sektörlere göre incelediğimizde; sırasıyla Diğer Kamu Hizmetleri 537 milyon TL, Eğitim yatırımlarıi 155 milyon TL ve Tarım 78 milyon TL ile ilk üç sırayı paylaşmaktadırlar” şeklinde konuştu. Valiliğin 2017’de Sakarya da yapacağı projeleri de belirten Vali Yardımcısı Ülker, “İlimizin 2017 yılı yatırım programında yer alan 392 projeye, 1.Dönem itibarıyla tahsis edilen 1 milyar TL ödeneğin, 127 milyon TL’si harcanarak %13 nakdi, %18 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. Toplantı dönemi itibariyle 392 projemizden 27’si tamamlanmış, 244’ü devam etmekte, 43’ü ihale aşamasında olup 78 projeye ise hazırlık çalışmaları devam ettiğinden henüz başlanılamamıştır” şeklinde ifade etti.
ADA TRENİ
Toplantının devamında katılımcı kurumları temsilcileri çalışmaları hakkında kısa bilgi verdi. Toplantıda söz alan TCDD Birinci Bölge Müdür Yardımcısı Halil Korkmaz, Vali Yardımcısı Ülker’in Ada Treni ile ilgili sorusuna cevap verdi. Korkmaz,  “Bununla ilgili genel müdürümüz iki hafta önce buraya gelip incelemelerde bulundu. Tabiî ki şuanda Mithatpaşa ile ilgili tam kesin bir karar alınmamış. Ancak biz Demiryolları olarak Mitahtpaşa da olsa Adapazarı da olsa taşıma yapacak şekilde diğer istasyonları ve peronları hazırlıyoruz” dedi.
KARAR YOK
Terin kalkış yeri olarak Adapazarı  ve Mithatpaşa arası ile ilgili konu hakkında hali hazırda bir karar verilmediğini vurgulayan korkmaz, “Netleşeceğine dair bir tarih yok. Ama biz sanki trenler Adapazarı’nda çalışacakmış gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bununla ilgilide şimdi hazırda Arifiye, Sapanca, İzmit, Gebze, Pendik garlarında duruş yerlerimiz var. Şuanda belediye dışında biz ADA Ekspresi diye 4 tren çalıştırıyoruz ve 1 Hazirandan itibaren 8 trene çıkaracağız. Derince ve Körfez istasyonlarına da duraklar yapıp oradaki yolcularımızı da alacağız” dedi. Sinan ÇELİK
20 Nisan 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA