23 Mayıs 2018

SERDİVAN BELEDİYESİ'NDEN E-5 KENARINA YENİ TİCARİ ALAN


Serdivan Belediyesi tarafından E-5 yolu ile Sapanca gölü arasında kalan 31 hektarlık alanın planlaması tamamlandı. Bölgenin büyük bölümü ticari alan olarak değerlendirilecek.

Serdivan Belediyesi, Temmuz Ayı meclisinde alınan karar doğrultusunda E-5 üzerindeki ticari alanla ilgili çalışmalarını tamamladı. İlçenin güneyinde kalan E-5 ve Sapanca Gölü arasındaki 31 hektarlık alanda planlama çalışmaları bitti. Planlama kapsamında %42’lik kısım ticari alan olarak belirlenirken, %20’lik kısım rekreasyon alanı, %15’lik kısmı ise park alanı olarak değerlendirilecek. Kalan %23 lük kısmı ise altyapı yatırımları oluşturacak. Serdivan Gölpark’ın bitiminden ilçenin Beşköprü girişine kadarki alanı kapsayan D-100 (E5) üzerindeki bu bölüm Serdivan’ın yeni ticari aksı olacak.
İSTİHDAMA KATKI
Yeni ticari aksın Serdivan’la birlikte bölgeye de hareketlilik getireceğini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, yatırımcılar için bu bölgenin tüm avantajlara sahip olduğunu belirterek, ulaşım ve nakliyenin yanı sıra Kocaeli ve İstanbul’a olan yakınlığı ile de yatırımcılar tarafından öncelikli tercih edileceğini söyledi. Kurulacak işletmeler sayesinde istihdama da doğrudan katkı sağlanacağını belirten Başkan Alemdar, “Amacımız hem ticari hayatı canlandırmak hem de istihdam seferberliğine sonuna kadar tüm imkanlarımızla destek olmak. Ticari aks özelliği ile bu alanda kurulacak işletmeler sayesinde birçok vatandaşımıza da yeni iş kapıları açılmış olacak. Serdivan’ımız ve bölgemiz için hayırlı olsun.” dedi.
ESTETİM KURULU
Serdivan Belediyesi Estetik Kurulu’nun yeni ticari alanda aktif olarak görev alacağını ve yapılaşma öncesi işletmeleri yönlendireceğini belirten Alemdar, “Amacımız Serdivan’a yakışır, şehir estetiğine uygun yeni bir mimari kimliği ilçemizde tesis etmek. Bu bağlamda Estetik Kurulumuz da bu alanda ticari faaliyette bulunmak isteyen işletmelerimizle dirsek temasında olacak. Kurulacak işletmelere mimari noktada kurumsal destek vereceğiz.” diye konuştu. Serpil GÖVEN
20 Nisan 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA