19 Haziran 2018

AGDAŞ ALTYAPI FİRMALARINI UYARDI


Alt yapı çalışmalarının yoğun olduğu bahar ve yaz aylarında, doğalgaz hatlarında yaşanabilecek sorunların önüne geçilmesi amacıyla, Büyükşehir Belediyesi iş birliği altyapı kuruluşlarını bilgilendirmek amacıyla bir toplantı düzenledi.

AGDAŞ ve Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılı çalışma sezonu başlangıcında altyapı çalışmalarından kaynaklı oluşabilecek doğalgaz hat hasarları ve bundan kaynaklı yaşanabilecek sorunlar konusunda alt yapı kuruluşlarını bilgilendirmek ve alınacak önlemleri aktarmak için toplandı düzenledi. AGDAŞ konferans salonunda yapılan toplantıya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Ali Oktar, Yol Şube Daire Başkanı Haydar Akbulut, Aykome Müdürü Turgay Deliorman, merkez ve ilçe belediye yetkilileri,  SEDAŞ ve TELEKOM gibi kurumların yetkilileri katıldı. Toplantıda alt yapı çalışmalarının başlamasıyla birlikte herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmaması için karşılıklı fikir alışverişi yapıldı.
HARİTA SİSTEMİ
Toplantının ev sahipliğini yapan AGDAŞ Genel Müdürü Kenan Demir, vatandaşların mağdur olmamaları için alt yapı kuruluşlarını koordineli hareket etmeleri gerektiğini, yapılan kazılar sırasında yaşanabilecekler ilgili uyarıda bulundu. Doğal gazın kazalarının tehlikeli sonuçlara sebep olabileceğini hatırlatan Demir, hat hasarı meydana geldiğinde belli bir bölgenin bazense bir mahallenin gazsız kaldığını ve vatandaşların mağdur olduğunu belirtti. Bu tip aksaklıkların diğer alt yapı kuruluşlarının da başına gelebileceğini bunu engellemek için ise harita sistemi geliştirdiklerini tüm sokaklarda doğal gaz hattının hangi noktadan geçtiğini bildiklerini, kazı yapan firmaların AGDAŞ’a bilgi vermeleri halinde sıkıntıların büyük ölçüde azalacağını vurguladı.
TAŞERON FİRMALAR
Toplantıda genel görüş olarak hasar sebeplerinin çoğunlukla alt yapı kuruluşlarından iş alan müteahhit ve taşeron firmalardan kaynaklandığı bilgisi verildi. Bu firmaların sebep olduğu hasarları önlemek için eğitim noktasında her türlü desteğin verilebileceği aktarıldı. Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, kazaların yaşanmaması için koordineli çalışmak gerektiğini bu koordinasyonun muhakkak sağlanmasının gerekliğini belirtti. AGDAŞ Teknik İşler Genel Müdür Yardımcısı Sn. Gürsel Yağan’da AGDAŞ olarak amaçlarının alt yapı çalışmalarında meydana gelen doğalgaz hat hasarlarını ortadan kaldırmak olduğunu, başlangıçta alınacak çok küçük tedbirlerin büyük kayıpları önleyeceğini, bunun da milli servetin korunması ve vatandaşın can ve mal güvenliğinin sağlanması için gerekli olduğunu  ifade etti. İ.Şener SAK
20 Nisan 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA