24 Haziran 2018

AYÇA TAŞKENT: ÜÇ İLÇEDE MÜHÜRSÜZ OY KULLANDIRILDI


CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, yaptığı yazılı açıklamada, 16 Nisan referandumunda Akyazı, Arifiye ve Adapazarı’nda mühürsüz oy kullandırıldığını tespit ettiklerini söyledi

“CHP Sakarya olarak, insanlarımıza, tüm kampanya boyunca ‘siz sandıklara giderek geleceğinize sahip çıkın, biz oylarınıza sahip çıkacağız’ sözü verdik ve her verdiğimiz söz gibi, bu sözümüzü de yerine getirdik. Kentimizde, 3’ü cezaevlerinde olmak üzere toplam 2 bin 45 sandıkta oy kullanıldı. Biz parti olarak sandıkların her bir tanesinde, birer müşahit ve sorumlumuzla yer aldık. Oy kullanılan her binada birer bina sorumlumuz ve ilçelerimizde toplam 40 avukatımız görev yaptı.
ISLAK İMZA
Biz CHP olarak, Sakarya’da, her bir oyun sayımına ve ıslak imzayla kayıt altına alınmasına tanıklık ettik. Sandık başlarındaki usulsüzlüklerin bu yönüyle önüne geçtik. Ancak Türkiye genelinde olduğu gibi Sakarya’da da sıkıntı; mühürsüz pusulalarla oy kullanımında yaşandı. Akyazı, Arifiye ve Adapazarı’nda mühürsüz oy kullandırıldığını tespit ettik. Yaptığımız itirazlar, reddedildi. İl Başkanlığımızda, Sakarya’daki 2 bin 3 sandığa ait ıslak imzalı tutanaklar bulunuyor. Sakarya’da ayrıca Hendek’te bir köyümüzde, tercih mührü yerine evet mührüyle oy kullandırtıldığını belirledik ve düzeltilmesini, tercih mührüyle değiştirilmesini sağladık. CHP Sakarya olarak kamuoyunun şunu bilmesini istiyoruz; Biz, sandık başlarında, bir siyasi parti olarak, birer vatandaş olarak üzerimize düşen her şeyi yaptık. Her bir vatandaşımızın her bir oyuna, emanetimiz gözüyle baktık, sonuna kadar sahip çıktık.
26 Nisan 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA