19 Nisan 2018

AYÇA TAŞKENT: HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ


1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, “Demokrasi, adalet ve barışçıl bir yaşam için hep birlikte mücadele edeceğiz. Özgürlükten, demokrasiden, barıştan ve sosyal adaletten asla vazgeçmeyeceğiz” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ayça Taşkent, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Taşkent mesajında, “Herkese daha iyi çalışma koşullarının sağlandığı, çalışanların istediği sendikaya özgürce üye olabildiği, herkesin insan onuruna yaraşır bir işe ve yaşanabilir ücrete erişebildiği, hayatın her alanında barış ve kardeşliğin egemen olduğu bir Türkiye, hepimizin özlemidir. 
ÇOCUK İŞÇİ SAYISI
Çocuk işçi sayısının 2 milyona yaklaştığı, her 10 çocuktan 8’inin kayıt dışı çalıştırıldığı, her yıl iş cinayetlerine yüzlerce emekçinin kurbanın verildiği, kadın emeğinin yok sayıldığı, kayıt dışılığın, kuralsızlığın, güvencesiz çalışmanın, taşeronluğun, işsizlik tehdidinin olağan hale geldiği, kıdem tazminatının ortadan kaldırılmak istendiği, istihdam bürolarıyla modern kölelik koşullarının dayatıldığı, işsizlik sigortasının gasp edildiği bir sürecin yaşandığı, emek düşmanlığının daha önceki yıllarda olduğu gibi bu 1 Mayıs’ta da kendini gösterdiği bir dönemdeyiz. 
BEYAZ VE MAVİ YAKA
1 Mayıs, beyaz ya da mavi yaka ayırmaksızın tüm emekçilerin omuz omuza haklarını savunacağı ve asla yılmayacaklarını göstereceği bir gün olmalıdır. Emekçisiyle, işçisiyle ve işsiziyle, hakları yok sayılan, ötekileştirilen tüm toplum kesimleriyle; demokrasi, adalet ve barışçıl bir yaşam için hep birlikte mücadele edeceğiz. Özgürlükten, demokrasiden, barıştan ve sosyal adaletten asla vazgeçmeyeceğiz. Tüm emekçilerin emeklerinin karşılığını alabildiği, eşit ve aydınlık bir gelecek umuduyla, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun” dedi.
1 Mayıs 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA