23 Haziran 2018

BU PROJE ÇOCUKLARIN HAYATINI DEĞİŞTİRECEK


Vali Hüseyin Avni Coş’un eşi, Aylin Özer Coş himayesinde, Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Aile Şefkati’ isimli projenin tanıtımı dün gerçekleştirildi.

Sakarya Valiliği tarafından yeni bir projenin adımı atıldı. Vali Hüseyin Avni Coş’un eşi Avukat Aylin Özer Coş himayesinde “Aile Şefkati’ adı altında başlatılan projenin ilk tanıtım toplantısı yapıldı.  “Aile Şefkati” projesi ile korunmaya muhtaç çocukların içinde bulundukları duruma rağmen iletişim kurabilen, kendi problemlerini çözebilen, özgüveni yüksek, sosyal yaşama uyum sağlayabilen, akademik başarıyı hedefleyen ve toplumsal sorumluluklarını bilen bireyler yetiştirmek amaçlanıyor.
KİMLER KATILDI
Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Sakarya Valisinin eşi Avukat  Aylin Özer Coş, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Sakarya Vali Yardımcılarının eşleri, 16 ilçe kaymakamının eşleri, Büyükşehir ve diğer 16 ilçenin belediye başkanlarının eşleri, 16 ilçenin İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve proje paydaşları, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıf Müdürlüğü ve İl Müftülüğünün kurum yetkilileri katıldı.
5 BİN 821 ÖĞRENCİ
Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, hedef kitlelerinin,  mülteci, Şehit ve gazi çocukları, yetik ve öksüz çocuklar, hükümlü çocuklar,, annesi, babası veya uzun tedavi gerektiren hastalığı kapılmış çocuklar olduğunu belirtti. Bu kapsamda yaptıkları incelemeler sonucu toplam 5 bin 821  öğrenci ve 37 öğretmen olduğunu belirten Töre, “Bizler her şeyden önce anneyiz. Amacımız bu öğrencilerimizin yaşamlarına dokunmak, onlara birebir ulaşarak, rehberlik etmektir” ifadelerini kullandı.AMAÇLAR VE HEDEF
Töre’nin konuşmalarının ardından Avukat Aylin Özer Coş konuşma yaptı. Aylin Coş, böyle önemli bir projenin hayata geçmesinden memnuniyet duyduğunu ifade etti. Coş şöyle devam etti, “Bu proje ile Annesi ya da babası şehit ve gazi olan öğrencilerin yaş grupları ve taleplerine yönelik gezi düzenlenmesi, Uzun süre tedavi gerektiren ağır hastalığa (kanser vb.) yakalanan öğretmen ve öğrencilere ziyaretler gerçekleştirilmesini planlıyoruz. Ayrıca, akademik, sportif ve sanatsal faaliyetler ile ilgili modül üzerinde belirlenecek kriterler nispetinde performansını artıran öğrencilerin ödüllendirilmesi, Spor kurslarına katılımın sağlanmasını amaçlıyoruz. Bu vesile ile bizlere destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz.”
KOMİSYON KURULSUN
Vali Hüseyin Avni Coş’un eşi Avukat Aylin Özer Coş’un konuşmalarının ardından, proje ile ilgili sunum yapıldı. Projenin paydaşları ile yapılacak olan ortak çalışmaların ön bilgileri verilen toplantıda, katılımcıların görüş ve önerileri alındı.  Programa katılan Aile ve Sosyal politikalar il Müdürü Mutlu Işıksu, bunun için çalışma komisyonu oluşturulmasının daha faydalı olacağını belirterek, desteğe hazır olduklarını belirtti. Yapılan görüşmelerin ardından, düzenlene kokteyle geçildi. İ.Şener SAK
4 Mayıs 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA