21 Mayıs 2018

KARASU SAHİLİ'NDE 250 TORBA ÇÖP TOPLADILAR


SAÜ Karasu Meslek Yüksekokulu’nda okuyan 110 öğrenci 8 kilometrelik Karasu Sahili’nde temizlik çalışması yaptı. Sahil boyuncu kumsala atılan pet şişe, naylon poşet, cam, şişe ve karton toplayan öğrenciler 3 saatte 250 poşet çöp topladı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Karasu Meslek Yüksekokulundaki 110 öğrenci 8 kilometrelik Karasu Sahili'nde temizlik yaparak, 3 saatte 250 poşet çöp toplandı.  Öğrenciler, öğretmenler ve Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Akkum mevkisi ve Yeni Mahalle arasında kalan sahilde temizlik yaptı. Sahil boyuncu kumsala atılan pet şişe, naylon poşet, cam, şişe ve karton toplayan öğrenciler, daha temiz ve sağlıklı bir çevre için tatilcilerin daha duyarlı olmalarını istedi. Yaklaşık 3 saat süren ve 110 öğrencinin katıldığı sahil temizliğinde yaklaşık 250 torba çöp toplandı.
YÜZEYSEL ATIKLAR
Öğrencilerle birlikte çöp toplama projesine destek veren ve çöp toplayan İspiroğlu, Karasu Sahil'indeki çöpleri toplama programında öğrencilerle bir araya geldiklerini söyledi. Sakarya Nehri'nin denize getirdiği yüzeysel atıklardan hafif olanlardan ve genelde pet şişe, cam şişe ve karton parçalarını sahilden topladıklarını ifade eden İspiroğlu, "Deniz kirliliği yok fakat derelerden ve nehirden gelen yüzeysel atıklar bulunmaktadır. Önümüzdeki günlerde yaz sezonumuz başlıyor. Gelen yazlıkçılarımızın buradaki kurallara uymalarını istiyoruz." diye konuştu.
SEMBOLİK OLARAK
Öğrencilerden Dilek Erdemir de çevreyi temiz tutmak ve diğer insanlara örnek olmak için bu projeyi başlatmaya karar verdiklerini söyledi.  Karasu Meslek Yüksekokulu Müdürü Zafer Tatlı da öğrencilerle Karasu Sahili temizliğine önem verdiklerini ve yaz sezonu başlamadan önce sahili temizlediklerini ifade ederek, "Tabii biz bu işi burada Belediye Başkanı ile birlikte sembolik olarak yapıyoruz. Tabii ki sahilimizin temiz olması için belediyemiz de elinden geleni yapıyor ki ne kadar temiz olursa bizler buraya o kadar turistti rahatlıkla çekebiliriz." dedi.
GELENEKSELLEŞTİ
Karasu Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Mesut Gürdağcık da bu işi geleneksel hale getirdiklerini belirterek, şunları kaydetti: "Turizm demek çevre demek. Çevre demek temizlik demek. Temizlik demek insana saygı demek. Bizler de böyle güzel bir sahili olan yerde güzel şeyler bırakmak istiyoruz. Öğrencilerimiz de bizlere bu konuda katkıda bulunuyorlar. Belediye ile iş birliği yaparak biz bu işi sürekli hale getirdik."
8 Mayıs 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA