23 Haziran 2018

'ÖTV VE KDV İNDİRİMLERİ PİYASAYI CANLANDIRDI'


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesine faaliyetlerini sürdüren ve çoğunluğunu beyaz eşya ve mobilya sektör temsilcilerinin oluşturduğu Meslek komiteleri aylık olağan komite toplantılarında ÖTV ve KDV indirimlerini piyasayı canlandırdığını ifade etti.

İlimizde mobilya ve beyaz eşya sektörünü SATSO bünyesinde temsil eden 8., 9. ve 26. Meslek komitesi aylık olağan toplantılarını gerçekleştirdi.  Toplantıların ana gündem maddesini piyasayı canlandırmak için 3 Şubat'ta hayata geçirilen Katma Değer Vergisi (KDV) ve Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimlerindeki süre uzatımının etkileri oluşturdu. Yapılan toplantıda mobilya ve beyaz eşyadaki KDV ve ÖTV indirimini eylül sonuna kadar uzatılmasının sektörün canlanması açısından önemine değinildi.
TÜKETİCİ YAKLAŞIMI
ÖTV ve KDV indiriminin tüketicinin ertelediği satın alma kararını öne çektiğini belirten komite üyeleri, indirimin devam etmesinin özellikle yaz aylarında yeni ev kuracaklar açısından tüketimin daha da artmasına olanak sağlayacağını ve dolayısıyla tüketimin ithalata gitmeyerek Türkiye'de kalacağını pazarın canlandığını ifade ettiler.
BÜYÜME SÜRECEK
Meslek komiteleri mobilya ve beyaz eşya sektöründeki indirim süresinin yıl sonuna kadar uzatılmasının pazarı büyütmeye devam edeceğini de vurguladı. Toplantılarda konuşan komite üyeleri “Hükümetimize ticareti canlandırmak adına bu iki büyük sektörde yaptıkları çalışmalar için teşekkür ediyoruz. Nezdimizde büyük bir memnuniyetle karşılandı.” ifadelerini kullandı.
9 Mayıs 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA