21 Haziran 2018

MECLİSTE İLGİNÇ DİYALOG: BENİ GÖRÜNCE YOLUNU DEĞİŞTİRİR


Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısı dün yapıldı. Toplantıya menüsküs ameliyatı olan ve evinde istirahat eden Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar katılmadı.

Toplantı öncesinde belediye başkanı olmayan meclis üyelerine Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün hazırladığı anket formları dağıtıldı. Anketlerin meclis sonuna kadar doldurulması talep edildi.
Meclisin MHP’li meclis üyesi Erkal Etçioğlu ise form doldurmayı kabul etmeyerek, “Bu ne oturduğu yerden anket mi yapılırmış” dedi. Meclis oturumunda gündem dışı söz almak isteyen Etçioğlu’na Başkan Toçoğlu, “Abi maç var bugün biliyorsun değil mi?” diye takıldı.
Uzunçarşı güzelleştirme projesi ikinci etabıyla ilgili olarak kurmaylarına dönen Başkan Toçoğlu, “İkinci etap tam neresi?” diye sordu. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan da Orhan Cami bölümü olduğunu açıkladı.
Büyükşehir Belediyesinin asfalt atmak için 25 milyon TL kredi talebinin görüşüldüğü 56. Maddeyle ilgili Başkan Toçoğlu, “Madde açık. Siz konuyu biliyorsunuz” dedi.
Arifiye Belediyesi’nin talebi üzerine Türkçaybaşı Mahallesi’ne köprü yapımıyla ilgili 54’üncü maddenin görüşülmesi sırasında Toçoğlu, “Arifiye Belediyesi kendi kendine yetemiyor” dedi.
Başkan Toçoğlu’nun bu sözleri, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın kendi kendilerine yeten belediye oldukları sözlerine gönderme yaptığı şeklinde yorumlandı.
Oturumda Pamukova’da yapılan Esentepe Sosyal Tesisleri’nin yıllığı 10 bin TL’den Pamukova Belediyesi’ne devriyle ilgili maddenin görüşülmesi sırasında MHP’li Etçioğlu rakamın 9 bin TL’ye indirilmesini önerdi. Meclis yeni teklifi kabul etti.
Başkan Toçoğlu oturumda maddelerin yazımı sırasında belediye personelini eleştirerek, “Neden eksik yazıyorsunuz? Bakın bunlara dikkat edin” dedi. Belpaş’a kefil olunmasıyla ilgili maddenin görüşülmesi sırasında Toçoğlu, “Avukat bey bunlar ben emekli olunca karşıma çıkarsa beni görünce yolunu değiştir” dedi.
9 Mayıs 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA