21 Haziran 2018

BAŞKAN PÜSKÜLLÜ: BU PROJEYLE KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK


Hendek Kemaliye Mahallesi’nde yapılması planlanan dönüşüm projesiyle ilgili bölge halkıyla bir araya gelen Başkan İrfan Püsküllü, “Bizim bütün arzumuz bu projenin hayata geçirilmesi ve mahalle sakinlerimizin mağduriyet yaşamamasıdır” dedi.

Hendek Kemaliye Mahallesi Dönüşüm Projesi ile ilgili Ticaret Merkezi Konferans Salonu’nda mahalle sakinleriyle toplantı düzenlendi. Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Kemaliye Mahallesi sakinleri ile yaptıkları görüşmeler sonrasında mahalleyi temsilen bir heyet oluşturulduğunu söylendi. Mahalle halkının mağdur edilmemesi adına üzerine düşeni yapacağını belirten Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, 64 dönümlük alan üzerinde yeni bir proje oluşturduklarını söyledi. Püsküllü projeye mahalle sakinlerince olur verildiği taktirde kimsenin mağdur edilmeyeceğini söyledi.
YENİ SAYFA AÇTIK
Başkan Püsküllü, yeni bir sayfa açtıklarını belirterek projenin yeni görselini slayt eşliğinde anlattı. Başkan Püsküllü, “Sizlerin önüne getirdiğimiz bu yeni projede  biz Hendek Belediyesi olarak hiçbir yerinde yer almayacağız. İmar, iskan harçları alınmayacak,  hafriyat kazım çalışmaları belediyemiz tarafından ücretsiz olarak yapılacaktır. Bu bölge ilçemiz adına olmazsa olmaz bir projedir. İlçemizdeki ticari alan Cumhuriyet Alanı ile sınırlı kalarak sıkışmış, bu alanın genişlemesi ve Kemaliye Mahallesi’nin istenilen düzeye gelmesi bu projenin gerçekleşmesinde gizlidir”  dedi.
YENİ ZEMİNLER
Hendek Belediyesi tarafından yeniden oluşturulan projede binalar zemin üzeri 5 kat olarak planlanmış. Yeşil alana geniş yer verilmiş olan projede dönüşüm alanının altında oluşturulacak oto parkın ilçe merkezinde yapılması planlanan katlı otoparka birleştirileceği, PTT, Telekom ve diğer belediyeye ait binaların yıkılması ile mahallenin şehir merkezi ile bütünleşmesi hesaplanmış.DEĞER TESPİT ELEMANI
Toplantıda hazır bulunan değer tespit elemanı konuyla ilgili yaptığı çalışmalar ışığında ortaya çıkan durumu özetleyerek, “Ben özel sektörde Türkiye genelinde çok daha büyük dönüşüm projelerinde görev aldım. Öncelikle bilmenizi isterim ki ben burada taraf değilim. Ne belediyenin ne vatandaşın yanındayım. Tespitlerimi sizlerle paylaşmak isterim. Değer tespit yapılırken arsa üzerinde bulunan en küçük bir yapı bile değerlendiriliyor. Projede kimse mağdur edilmiyor, herkes hakkını alabilecek”  dedi.
MAHALLE SAKİNLERİ
Toplantıda mahalle sakinlerinden gelen eleştirilere cevap veren Başkan Püsküllü, “Hiçbirimiz sizlerden peşinen bunu kabul edin ve imza verin demiyoruz. Bugünkü toplantımız nihai karar toplantısı değil. Projenin tanıtımına yönelik bir toplantıdır. Projede eksiklikler olabilir bunlar karşılıklı görüşerek revize edilebilir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın Burada toplanmamızın amacı sizlere yeni projemizi anlatmak sizlerin görüşlerini almaya yöneliktir. Proje sizler tarafından kabul gördüğünde ikinci toplantımızda yer değer tespitleri yapılacak, üçüncü toplantımızda ise hak sahipleri sahip olacakları hakların, inşaat alanının ne kadar ve nerede hangi konutta olacağını, isterse hakkını konut isterse işyeri olarak alabilecektir. Bizim bütün arzumuz bu projenin hayata geçirilmesi ve mahalle sakinlerimizin mağduriyet yaşamamasıdır” dedi.
14 Mayıs 2017 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA