MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNDE SEVİNDİREN RAKAMLAR: 9 BİN 423 KİŞİ
 İŞE YERLEŞTİ17 Mayıs 2017, Çarşamba

İLİMİZİN KATKISI BÜYÜK

İŞKUR  İl Müdürü Tekin Kaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda istihdamda milli seferberlik ilan edildiğini ve bu kapsamda çalışmaları sürdürdüklerini söyledi. Sakarya'nın bu seferberliğe katkısının yüksek olduğunu ifade eden Kaya, "Sakarya'nın bu sürece katkısı son aldığımız rakamlara göre 9 bin 423 kişi oldu” dedi.

RAKAMLAR ARTIYOR

İlimizin her geçen gün istihdam sayılarını arttıran bir il olduğunu dile getiren Kaya, “2016'nın başında 183 bin olan 4-a sigortalı sayısı, 32 bin arttırmış durumda. Bu yıl ilimizin istihdam seferberliği hedefi 15 bindi. Ancak, 4,5 ayda 9 bin 423 kişinin istihdamını görmemiz, yıl sonu hedefinin bunun çok daha üzerinde olacağı kanaatindeyiz” şeklinde konuştu.

İNŞAAT VE OTOMOTİV

Sakarya'da daha çok inşaat ve otomotiv sektöründe istihdam seferberliğine destek yüksek olduğunu ifade eden istihdam seferberliği sürecinde Sakarya İnsan Kaynakları Girişimcilik Fuarı (SAGİF) düzenleyeceklerini kaydetti.  "İş-Sizi Arıyor" ana temalı SAGİF hazırlıklarının son aşamada olduğunu aktaran Kaya, " SAGİF'e yaklaşık 100 firmamız katılacak” dedi.

Bu haber toplam 5923 defa okundu.