23 Haziran 2018

'HEP YEK' FİLMİNE İKİNCİ ÖDÜL


52 ülkeden 273 filmin başvurduğu Bursa’da düzenlenen 6. Uluslararası Çocuk Hakları Film Festivali’nde Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo TV bölümünün çekmiş olduğu “Hep Yek” isimli film festival seçkileri içerisinde yer aldı.

İMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Radyo Televizyon bölümü öğrencileri Çağla Dündar ve Kadirhan Özcan çekmiş oldukları filmle bölümün ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Anadolu Üniversitesi başta olmak üzere 9 sponsorun katkısıyla düzenlenen festivalde 58 kısa film ile 9 uzun metrajlı film gösterime layık görüldü.
ATÖLYE ÇALIŞMALARI
Bu yılki festivalin ana ekseni Çocuk Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 6. maddesi olan yaşama hakkı üzerine kuruldu. Festival seçkileri arasında yer alan filmin senarist ve yönetmeni Çağla Dündar ile danışman öğretmeni Zeki Beyhan 12-15 Mayıs tarihleri arasında Bursa’ya davet edildi. Finale kalan filmlerin yönetmenleri Çocuk Hakları Kültür ve Sanat Derneği’nin bulunduğu Dernekler Yerleşkesi’nde sinema atölyesinde çalışmalara katıldı. Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü Öğretim Görevlisi Emin Paftalı tarafından senaryo ve çekim teknikleri hakkında öğrencilere eğitim verildi. Finale kalan filmlerin gösterimleri yapıldı. Filmin yönetmeni Dündar, film hakkındaki görüşlerini ifade etti ve merak edilen soruları yanıtladı.
ÇOCUK HAKLARI VE SİNEMA
15 Mayıs Pazartesi günü açılış konuşmasıyla başlayan program festival filmlerinin gösterimi ile devam etti. Çocuk Hakları Kültür ve Sanat Derneği Başkanı ve Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Nezih Orhon, UNİCEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdür Yardımcısı Burcu Güvenek Araslı ve Sinema Eleştirmeni Burçak Evren tarafından katılımcılara “Çocuk Hakları ve Sinema” konulu konferans verildi.
ÇOCUKLARIN YAŞAMI
Programın son bölümünde festival seçkileri içerisinde yer alan filmlerin yönetmenleri ile fotoğraf ve resim dalında finale kalan eserlerin sahiplerine ödülleri verildi.  Radyo Televizyon Alan Şefi Zeki Beyhan ise “Öğrencilerimin bu filminin 2. kez ödüle layık görülmesi bizleri onurlandırdı. Ayrıca toplamda bölüm olarak 10. ödülümüzü almış olduk. Uluslararası bir festivalde öğrencilerimin ödül aldığını görmek kısa film çalışmalarına başladığımızda hedeflerimden biriydi. Hem ülke hem de film sayısı bakımından böylesine geniş katılımlı bir festivalde bunu başardığımızı görmekle hedefimiz gerçekleşmiş oldu” dedi. Ahmet Mal
17 Mayıs 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA