24 Haziran 2018

YENİ HEDEF 1.LİG!


Şampiyonlukla sona eren sezonun ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yönetim ve futbolcular basının karşısına çıktı. Başkan Toçoğlu, “Bu ligde kalıcı olmaya niyetimiz yok. Şartlar ne olursa olsun bu lige alışmamalıyız” diyerek yeni hedefi be

BAŞARIMIZ TESADÜF DEĞİL

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakaryaspor Kulüp Başkanı İsmail Gürses, futbolcular Talha Mayhoş ve Fikret Topaloğlu Sen Otel’de basın toplantısı düzenledi.  Hiçbir başarının tesadüf olmadığını söyleyerek sözlerine başlayan Başkan Toçoğlu, “Kazandık ve şampiyon olduk. Başarı hikâyesinde en büyük rol futbolcularımızındır. Yönetimimiz süreci çok güzel götürdü. Önemli kurumsallaşma adımları attılar. Yönetimden hiç çatlak ses çıkmadı. Bu bütünlük sağlamak açısından güzel oldu. Futbolcular ve teknik heyet bir aile havası oluşturunca başarı da geldi. Ne yedek kalanlar, ne takıma giremeyenler sorun çıkarmadı. Birbirlerini desteklediler. Takımımız bugünlere geldi. Bundan sonra önümüze bakacağız” dedi.

TARAFTARIMIZ İTİCİ GÜÇ OLDU

Başkan Toçoğlu, “Osman Özdemir göreve başladığında kardeşlerime kaybedilmiş bir şey yok şampiyon olacağımızı söyledim. Şampiyonluğumuz sıradan değil. Efsane bir takımın 3. Lig’de olması hepimizi üzüyordu. Belli aşamalardan geçtikten sonra ki ben geçilen üç yılı boşa geçmiş saymıyorum. Bu yıllardan sonra İsmail Gürses bir liste hazırlayıp taşın altına elini sokacağını söyledi. Bende kendilerine destek sözü verdim. Nitekim şehri mahcup etmediler. Şehre bu kadar mal olmuş bir sosyal sorumluluğun belki çoğumuz farkında değildik. Olimpiyat Stadyumu’nda 30 binden fazla taraftarımız vardı. Meydanlar doluydu. Seyircimiz bu işin vurmadan, kırmadan yapılabileceğini gösterdi. Tamamen takıma odaklanarak büyük itici güç oldular. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

DESTEK DEVAM EDECEK

Bu ligde kalıcı olmaya niyetlerinin olmadığını vurgulayan Toçoğlu, “Şartlar ne olursa olsun bu lige alışmamalıyız. Bu işler parayla olan işler. Şehrin dinamiklerini bugüne kadar harekete geçiremedik. İnşallah bu son gelişmeler onları harekete geçirecektir. İnsanları bu işin içerisine dâhil etmemiz lazım. Bu noktada ümitliyim. Beni ön plana çıkarıyorlar ama yükümlülüğün önemli bir kesimini de yönetim üstlendi. Bu bütünlükle beraberce yolumuza devam etmeliyiz. Bu lige alışmadan bir üst lige çıkmak için Büyükşehir olarak maddi manevi ne gerekirse yapacağız” dedi.

RÜSTEMLER HAMLESİ

Rüstemler Tesisleri’nin Büyükşehir Belediyesi’ne geçmesi için çalışmaların başlatıldığı açıklandı. Başkan Toçoğlu, “Tesisleşme noktasındaki sorumluluğumun farkındayım. Rüstemler Tesisleri mera vasfında. İnşa için izin alma meselesi zor. Ama yeni çıkan yasalarla bu iş kolaylaştı. Araziyi Büyükşehir adına alıp kulübümüze tahsis etmeyi düşünüyoruz. Ama benim hayalimde Sakaryaspor’un biraz daha şehir dışında, daha havadar kendisine has bir tesise sahip olması var” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK

Birlik ve beraberliğin bozulmamasını isteyen Toçoğlu, “Üst liglerde daha başarılı olabilmek için ciddi bir maddi desteğe ihtiyacımız olacak. Bu konuda hep birlikte el ele vererek çalışmalar yapacağız. Bu pozitif havayı sürdürmemiz lazım. Milletvekilllerimiz mecliste yoğun çalışıyor, gelemediler. Ama hepsi beni aradılar, tebrik ettiler. Sosyal medyadan paylaşımlarda bulundular. Biz gücümüzü siyasetten alıyoruz. Başka türlü bu hizmetlerin yapılması mümkün mü? Bu havayı bozmayalım. Ben hepsini temsil ediyorum. Onlar destek veriyor, biz yapıyoruz. Bu şehirde biriz, beraberiz” dedi.

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

Sakaryaspor’da daha önce de hemen hemen aynı ekiple görev yaptıklarını hatırlatan Kulüp Başkanı İsmail Gürses, “2011 yılında Halit Evin Başkandı. PTT 1.Lig’e takımı çıkardık. Şampiyon olduktan sonra bazı şahıslar prim konusunda futbolcularla yönetimi karşı karşıya getirdi. İlk maçtan itibaren yönetimi eleştirmeye başladı. Hâlbuki o yönetim kayyum ile gelmiş ve imkânsızlıklarda başarıyı elde etmişti. Biz bu kumpaslara dayanamayıp 9. haftada görevi bıraktık. Sakaryaspor düşüşe geçti. Yine kulübü çıkışa geçiren biz olduk. Sakaryaspor’un bugünlere gelmesinin tek sebebi Şaban Yıldırım’dır. Kendisine hakkımı helal etmiyorum” dedi.

SEZONU ANLATTI

Sakaryaspor’da bu sezon yaşadığı süreci anlatan Başkan İsmail Gürses, “İçimizdeki Sakaryaspor sevgisi asla kaybolmadı. Geçen sene de başarı gelmeyince 4-5 arkadaş ile istişare toplantısı yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanımızla kongre öncesi görüşerek kendimiz bir liste oluşturduk. Çalışmaya başladık. 21 Mayıs’ta 1 yıl olacak. Kendi iş yerime bu bir yıllık süreçte 10 kere dahi gitmedim. Herkesten önce kulübe geldim. Takımın oluşturulmasında 7-8 haftalık süreçte İsmail Cem Cambaz ve Sportif Direktör olarak Özcan Kızıltan büyük katkı sağladı. Lige fırtına gibi girdik. Afyon, Payas ve Elaziz maçlarında sinyaller çalmaya başladı” şeklinde konuştu.

ŞANLI DÖNEMİ

 Tuncay Şanlı dönemini değinen Gürses, “Şehrin beklentisi ve bizim verdiğimiz söz anka kuşunun küllerinden doğma hikayesiydi. Diriliş Yılı dedik. Sözlerimizi tutmamız gerekiyordu. Birçok hoca ile görüşerek bir değişikliğe gittik. Bayram Bektaş ile el sıkıştık ama olmadı. Tuncay Şanlı ikinci dönem bizde futbol oynayacaktı. O gün bir risk alarak değişiklik yaptık ve takımın başına getirdik. Kendisi iyi çalıştı ama kan tutmadı. Başarılı olsaydı belki uzun yıllar teknik direktör ihtiyacımız olmayacaktı” dedi.

HEDEFE ULAŞTIK

“Tuncay hocamızdan sonra Osman Özdemir ismi kafamızda belirdi. Telefonla gerekli irtibatı sağladık ve yola çıktık. Kendisini anlatmamıza gerek yok. Kazandığımız başarı da emeği büyük. Sonuçta kupayı aldık. Şampiyonluk sözümüzü tutmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Olimpiyat Stadyumu’na 30 bin 110 taraftarımız geldi. Türkiye’de bu kadar seyirciyi farklı bir şehire taşıyacak başka bir takım yok. Taraftarımız büyüklüğünü gösterdi. Kocaelispor, Adana Demir, Ankaragücü, Altay gibi takımlar ligde olmalı. Futbol taraftarla güzel.”

TOÇOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Milletvekilleri’nden şampiyonluk telefonu almadığını söyleyen Gürses, “Çoluğumuzun çocuğumuzun rızkını Sakaryaspor’a mı yedireceğiz diyenler oldu. Yola çıktığımızda yalnız olduğumuzu biliyorduk. Başkan Toçoğlu bizlere verdiği taahhüdü yerine fazlasıyla getirdi. Sakaryaspor demek Zeki Başkan demek. Zeki Başkanımızı sırtımızda taşımamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

TAKIMA BORÇ YOK

Futbolculara borç olmadığının altını çizen Başkan İsmail Gürses, “Sporcularımıza sadece şampiyonluk primi, biraz da sağa sola toplam 1.5 milyon liralık borcumuz var. Takımı Süper Lig’e çıkarınca borcumuz kalmaz. Bir iskeletimiz var. Onu muhafaza ederek gerekli hamlelerle üst lige çıkacağız. Durmak yok yola devam. Bir an önce bu ligden de kurtulmalıyız” dedi.

Talha: ‘Acı çekmeden

şampiyonluk gelmiyor’

Sakaryaspor’un başarılı oyuncusu Talha Mayhoş, “Zeki Başkanımı ufaklığımdan beri tanırım. Futbolu bu kadar seven bir başkanımız olduğu için çok şanslıyız. Evet zor bir sezon geçirdik. Çok acı çektik. Acı çekmeden şampiyonluk gelmiyor. Birlik beraberlik içerisinde çok iyi bir ortam oluştu. Başarı geldikçe herkes ortam içine girdi. Bu kaçınılmaz bir başarıydı. Hocamız geldiğinde ben borcumu ödemek için geldim dedi. Sakaryaspor sadece Süper Lig’e yakışıyor. Ben geçen sene şampiyon olmama rağmen iki lig aşağıya indim. Tek sebebi Sakaryaspor’dur. Tüm arkadaşlarım bu formayı giymek isteyen insanlardı. Şampiyonluğu yaşamak inanılmaz bir duygu. Bugünler hep hatırlanacak. Bu yıl benim için büyük bir anı oldu. 50 artılı hedefler asla küçümsenmemeli. Bundan sonrada hızlı bir şekilde ligleri tırmanacağız” dedi.

‘İNANÇLA HAREKET ETTİK’

Fikret Topaloğlu, “İsmail Gürses geçen sezondan takımda bir tek beni tuttu. Çok büyük bir iş başardık. Sakaryalı genç kardeşlerim dışında takımda tek benim kalmam büyük gurur. İlk kez bir araya gelen bir ekip vardı. Sezona iyi başladık. 3 tane hoca gördük. Bu şekilde inançla hareket edip, başarıya ulaşmak kolay değil. 26 arkadaş olarak takımın ipi göğüsleyeceğine hep inandık. Toplantılarda yöneticilerimiz bizlere inançlarını ifade ettiler. Bu birlik ve beraberlikle ipi göğüsledik. Büyük başarı yakalayarak şampiyonluğu şehre getirdik. Allah’ın izniyle hedeflerimiz doğrultusunda istenen yere geleceğiz. Burada bütün herkese büyük görev düşüyor. Üzerimize düşeni en güzel şekilde yerine getireceğiz” dedi. 
17 Mayıs 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA