21 Haziran 2018

ERGÜN ATALAY GAZETEMİZE ZİYARETİNDE KONUŞTU: İKİ BÜYÜK SORUN EĞİTİM VE SAĞLIK


TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, ilimizin en büyük iki sorununun eğitim ve sağlık olduğunu belirtti. Atalay, şehrin sorunlarıyla ilgili Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a mektup yazacağını söyledi

SAĞLIK VE EĞİTİM
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay dün gazetemizi ziyaret ederek Genel Müdürümüz Naci Koşunda ve Genel Yayın Yönetmenimiz Sezai Matur ile görüştü. TES-İŞ Mali Sekreteri Sedat Çokol, TÜRK-İŞ İl Temsilcisi ve Demiryol İş Sendikası Şube Başkanı Cemal Yaman ve sendikacıların da katıldığı ziyarette konuşan Genel Başkan Atalay, Sakarya’nın en öncelikli sorunlarının sağlık ve eğitim olduğuna dikkat çekti.
HAK ETMİYORUZ
Eğitim ve sağlık alanında herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurgulayan Atalay, “Herkesin gücünü kullanıp taşın altına elini koyması gerekiyor. Ben sağlık alanında yaşadığımız sıkıntıları Başbakan Binali Yıldırım’a bizzat aktardım. Sakarya olarak sağlık alanındaki durumumuzu hak etmiyoruz. Bin yataklı hastane için bastırmamız lazım. Vekilse vekil, müdürse müdür, sendikacı ise sendikacı herkes gayret sarf etmeli” dedi. 
BAKANA MEKTUP
Kocaeli’ye tedavi olmaya giden Sakaryalıları gördüğünde büyük üzüntü duyduğunu söyleyen Atalay, “Şehir dışında hastane kapısında 54 plakalıları görünce gücüme gidiyor. Hastaneyle ilgili Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a mektup yazacağım. Mektupta Sakarya’nın verilerini de aktaracağım. Sağlık alanında önemli hizmetler yapıldı ama yeterli değil” dedi. Atalay, hastanenin yeriyle ilgili bakanlığın kriterlerinin de belli olduğunu da sözlerine ekledi.
19 Mayıs 2017 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA