22 Nisan 2018

KIZILAY ANAOKULU YAPTIRACAK: KIZILAY'A YER TAHSİS EDİLDİ


Başbakan Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım tarafından başlatılan 81 ilde 81 anaokulu projesi kapsamında ilimizde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait yer Kızılay’a tahsis edildi. Yer tahsisi için Valilikte imza töreni gerçekleştirildi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım tarafından başlatılan 81 ilde 81 anaokulu projesi kapsamında ilimizde de çalışmalar başladı. Proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait yer Kızılay’a tahsis edildi. Yer tahsisi için Valilikte imza töreni gerçekleştirildi.
STKLARA ÖRNEK OLSUN
Vali Hüseyin Avni Coş törende yaptığı konuşmada, projenin örnek olmasını temenni ederek “Bu projeyi Kızılay’ın başlatması, yürütmesi fevkalade önemli. Aynı zamanda Kızılay’ın başlattığı bu çalışmanın diğer sivil toplum kuruluşlarına da örnek olmasını temenni ediyorum. Yapılacak eğitim yuvasının Sakarya’ya hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ise yaptığı konuşmada, “İmar planında Temel Eğitim Öncesi Eğitim Alanı olarak bulunan 3 ada 1 parselde yaklaşık bir dönüm arazimizi Türk Kızılay’ına okul öncesi eğitim yapmak üzere sizlerin huzurunda protokolünü imzalayarak tahsis edeceğiz. Böylece o bölgede okul öncesi eğitim kurumumuza kavuşmuş olacağız” dedi.
MİNYATÜR KIZILAY
Kızılay Şube Başkanı Zahit Tiryaki ise yaptığı konuşmada, “Başbakanımız Binali Bey’in eşi öncülüğünde 81 ilde 81 anaokulu projesi kapsamında İstanbul İl Başkanlığımız sponsorluğunda anaokulu kazandırmak için bir proje geliştirdik. Bu proje kapsamında biz Sakarya İl Başkanlığı olarak sponsor değil ancak yürütücüsü, takipçisi olacağız. Bizim yapacağımız anaokulları üç derslikli tek kat üzerinden Türk Bayrağını simgeleyen tek tip bir proje olacak. Ay yıldız temasında olacak. 350 metre kare kapalı alan, 110 metre kare açık alan olacak. Biz anaokulundan itibaren çocuklarımıza yardımlaşma bilincini, afet bilincini aşılamış olacağız. Anaokulu bahçemize de minyatür bir Kızılay kurmak vasıtasıyla çocuklarımızı temel yaşlarda afet bilimci olarak yetiştireceğiz” diye konuştu.
19 Mayıs 2017 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA