KARAPÜRÇEK YOLUNUN BİRİNCİ ETABI İÇİN İHALE YAPILDI19 Mayıs 2017, Cuma

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karapürçek yolunun ihalesinin yapıldığını açıkladı. Büyükşehir olarak Karapürçek yolunun birinci etap çalışmaları için istimlak işlemlerini tamamlamak üzere olduklarını aktaran Başkan Toçoğlu, 5,5 kilometrelik birinci etap çalışmaları için ihale işleminin tamamlandığını da belirtti.
İHALEYE ÇIKAN KISIM
Başkan Toçoğlu, “Uzun bir süredir Sakarya kamuoyunda tartışılan ve yapımı için ciddi bir beklenti oluşan Karapürçek yolunun Pekşenler Kavşağı’ndan Çaybaşı’na kadar olan 5,5’lik kısmının ihalesi Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 10 Mayıs Çarşamba günü yapıldı. Büyükşehir Belediyesi olarak biz de bölgenin istimlak çalışmalarını büyük oranda tamamladık. Pekşenler Kavşağı’ndan Çaybaşı'na kadar olan 5.5 km'lik yolun çalışmasına yakında başlanacak. Birinci etabın ardından inşallah bu çalışmayla birlikte ikinci etap çalışmaları da hayata geçirilecek. Verilmiş bir söz vardı. Şimdi yerine getiriliyor. Hayırlı olsun” dedi.
CİDDİ ÇALIŞMALAR
Başkan Zeki Toçoğlu konuşmalarını şu şekilde tamamladı; “Milletvekillerimiz konunun takipçisi oldu ve bu konuda çok ciddi çalışmalar yaptılar. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımızla görüşmeler gerçekleştirdiler. Karayolları Genel Müdürlüğümüzle iletişim halindeydiler. Hamdolsun bugün çalışmaların başlayacağını duyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgede ulaşım konusunda büyük talepler vardı. İnşallah çalışmalar başladığı zaman hızlı bir şekilde tamamlanacaktır. Projemiz için girişimlerde bulunan milletvekillerimize, Karayolları Genel Müdürümüz İsmail Kartal’a ve Karayolları Bölge Müdürümüz İbrahim Halil Akgündüz’e şükranlarımı sunuyorum”

Bu haber toplam 1042 defa okundu.