‘BU ŞAMPİYONLUĞUN TARİFİ YOK’19 Mayıs 2017, Cuma

KENDİMİ ZOR TUTTUM

Sakaryaspor’da müthiş performansıyla taraftarın sevgilisi olan Serdar Ümit Deniz, Şenol Çivicik’e önemli açıklamalar yaparak şampiyonlukta yaşadığı sevincin tarifsiz olduğunu söyledi. 2’nci kez şampiyon olduğunu ancak bu şampiyonluğun hiçbir şeye benzemediğini söyleyen Serdar, “Sakaryaspor’da şampiyonluk anlatılmaz yaşanır. Diyarbekir maçı öncesi tünelden çıktığımda tüylerim diken diken oldu. 30-35 bin taraftarı görünce inanamadım. Ağlamamak için kendimi zor tuttum. Şampiyonluk sonrasında şehrin girişinden Kent Meydanı’na 2 saatte gelebildik. Ben böyle bir şey görmedim. Gerçekten Sakaryaspor camiasının içinde olmaktan bir kez daha gurur duydum. ” dedi.

TARAFTARA TEŞEKKÜR

Şampiyonlukta taraftarın yerinin başka olduğunu söyleyen deneyimli oyuncu, bu başarıda en büyük payın yeşil-siyah sevdalılarında olduğunu söyledi. Serdar, “Taraftarımız sezon boyunca bize inandı. Her maçımızda desteklerini verdi. Kötü gittiğimiz dönemde bile bize olan bağlılıklarını gösterdi. Biz direkt olarak şampiyon olmak istiyorduk. Takımda onun için kurulmuştu ancak Play-Off’tan da olsa şampiyonluğu kazandık. Çok gururluyuz. Ancak işimiz bitmedi. 2.Lig’de Sakaryaspor’un yeri değil. Bu sezonda aynı inanç ve arzuyla hedefimizin peşinde koşacağız” ifadesini kullandı. Osman Özdemir’e de teşekkür eden Serdar Ümit Deniz, “Tüm hocalarımızın bu başarıda payı büyük ama Osman hocamızın yeri ayrı” dedi.  

TAKVİYESİZ BİLE BAŞARIRIZ

Sakaryaspor’un kadrosunun çok kaliteli olduğunu ifade eden deneyimli orta saha, hiç takviye yapılmaması durumunda bile 2.Lig’de zirveye oynayabileceklerini belirtti. Serdar, “Bizim kadromuz zaten 3.Lig için kurulmadı. Şuan ki mevcut kadromuz bile bu ligde başarılı olmaya yeter. 2. Lig ile 3.Lig arasında büyük fark var. 3.Lig’de herkes bize karşı oynatmamak için uğraşıyordu. Bu ligde oynamak isteyen takım sayısı çok. Ancak onlarda şimdiden Sakaryaspor’un gelmesinden endişe duyuyordur. Bizim gruba düşmesine diye bir çoğunda korku başlamıştır bile. Biz kendimize yakışan futbolu burada oynayarak direkt olmazsa yine play-offtan şampiyon olacağız. Çünkü Sakaryaspor’un yeri burası da değil” dedi.     Şenol ÇİVİCİK

Bu haber toplam 3044 defa okundu.