'EKSİK SAĞLIK PERSONELİ HAKKINDA BAKANLIĞI BİLGİLENDİRDİK'19 Mayıs 2017, Cuma

Erenler’de görev yapan muhtarlar Vali Hüseyin Avni Coş ile buluştu. Erenler Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya Kaymakam Salih Karabulut, Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve ilçede görev yapan bürokratlar katıldı. Ramazan ayı öncesinde muhtarların taleplerini almak için gerçekleşen toplantıda sulama kanallarının genişletilmesi, sağlık ocaklarında ki personel eksikliğinin giderilmesi, bakımsız elektrik direklerinin yenilenmesi, eğitim ve sağlıkla ilgili konular görüşüldü.
BÜYÜKŞEHİR
Erenler Muhtarlar Dernek Başkanı Şaban Süleyman meslektaşları adına talepleri dile getirirken mahalle muhtarları da bireysel konularda taleplerini dile getirdiler. Sulama kanallarının genişletilmesi talebini dile getiren muhtarlara Vali Hüseyin Avni Coş “Büyükşehir Belediyemizin bu konuda ciddi bir projesi var. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu ile görüşüp, projenin hızla neticelenmesi hususunda inşallah gereken adımlar atılacaktır” dedi.
BAKANLIK
Sağlık ocaklarında yaşanan personel eksiğiyle ilgili talepleri de dinleyen Vali Coş “Hastanelerimizde de personel eksikliklerimiz var. Bu konuda hükümetimizin ciddi çalışmaları var.  Şehrimizde ki personel açığıyla ilgili Sağlık Bakanlığımıza bilgi verdik. Bakanlığımızın aksaklıkları ortadan kaldırmak için çalışmaları mevcut. Bu konuda da gerekli çalışmaları yapacağız” dedi. Mübarek ramazan ayının şehirde huzur içerisinde geçmesi için devlet olarak yerel yönetimler olarak gerekli tedbirlerin alındığını belirten Vali Coş “Vatandaşımız devletin kurumlarında derdini anlatabilmeli. Sorununa çözüm üretilmeli. Vatandaşın sorunlarını, taleplerini bizlere ilettiğiniz için hepinize teşekkür ederim” diyerek toplantıyı tamamladı. Gökhan KOŞUNDA

Bu haber toplam 1161 defa okundu.