23 Mayıs 2018

'EKSİK SAĞLIK PERSONELİ HAKKINDA BAKANLIĞI BİLGİLENDİRDİK'


Vali Hüseyin Avni Coş, Erenlerin Mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Muhtarlar, sağlık ocaklarında personel eksikliğini dile getirirken Vali Coş, ilimizdeki eksik sağlık personeli hakkında bakanlığı bilgilendirildiğini söyledi.

Erenler’de görev yapan muhtarlar Vali Hüseyin Avni Coş ile buluştu. Erenler Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya Kaymakam Salih Karabulut, Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve ilçede görev yapan bürokratlar katıldı. Ramazan ayı öncesinde muhtarların taleplerini almak için gerçekleşen toplantıda sulama kanallarının genişletilmesi, sağlık ocaklarında ki personel eksikliğinin giderilmesi, bakımsız elektrik direklerinin yenilenmesi, eğitim ve sağlıkla ilgili konular görüşüldü.
BÜYÜKŞEHİR
Erenler Muhtarlar Dernek Başkanı Şaban Süleyman meslektaşları adına talepleri dile getirirken mahalle muhtarları da bireysel konularda taleplerini dile getirdiler. Sulama kanallarının genişletilmesi talebini dile getiren muhtarlara Vali Hüseyin Avni Coş “Büyükşehir Belediyemizin bu konuda ciddi bir projesi var. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu ile görüşüp, projenin hızla neticelenmesi hususunda inşallah gereken adımlar atılacaktır” dedi.
BAKANLIK
Sağlık ocaklarında yaşanan personel eksiğiyle ilgili talepleri de dinleyen Vali Coş “Hastanelerimizde de personel eksikliklerimiz var. Bu konuda hükümetimizin ciddi çalışmaları var.  Şehrimizde ki personel açığıyla ilgili Sağlık Bakanlığımıza bilgi verdik. Bakanlığımızın aksaklıkları ortadan kaldırmak için çalışmaları mevcut. Bu konuda da gerekli çalışmaları yapacağız” dedi. Mübarek ramazan ayının şehirde huzur içerisinde geçmesi için devlet olarak yerel yönetimler olarak gerekli tedbirlerin alındığını belirten Vali Coş “Vatandaşımız devletin kurumlarında derdini anlatabilmeli. Sorununa çözüm üretilmeli. Vatandaşın sorunlarını, taleplerini bizlere ilettiğiniz için hepinize teşekkür ederim” diyerek toplantıyı tamamladı. Gökhan KOŞUNDA
19 Mayıs 2017 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA