20 Mayıs 2018

ŞEHRİ YÖNETENLER SATSO’DA YERLİ OTOMOBİL İÇİN BULUŞTU

: YERLİ OTO ZİRVESİ


SATSO’da önceki gün yapılan toplantıda ilimizin yerli otodaki yol haritası çıkarıldı. Görüşmede Ramazan Bayramı sonrası lobi faaliyetlerine yoğunluk verilmesi kararlaştırıldı

HİÇ BİR ENGEL YOK
SATSO’da önceki gün düzenlenen toplantıda Sakarya’nın yerli otodaki yol haritası ve ilimizin avantajları ele alındı. Toplantıda SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul ve TOYOTA Türkiye Eski Genel Müdürü Orhan Özer, yerli otomobil için Sakarya'nın sahip olduğu avantajları ve yerli otodaki yol haritasını anlattı. Başkan Kösemusul, ilimizin otomotiv şehri olmasının önünde hiçbir engel bulunmadığını söyledi
EN DOĞRU ADRES
Yerli otonun en doğru adres olarak Sakarya’da üretileceğine inandığını dile getiren Başkan Kösemusul, “Azimle, hep birlikte çalışarak bu milli yatırımı inşallah Sakarya'mıza kazandıracağız" dedi. Orhan Özer ise yerli otoda üretim önerilerini içeren çalışmayı sundu. Toplantıda, SATSO ile SAÜ’nün kapsamlı bir dosya hazırlanması Ramazan Bayramı sonrası lobi faaliyetlerine yoğunluk verilmesi kararlaştırıldı.
KİMLER KATILDI:
SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Vali Hüseyin Avni Coş, AKP Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Mustafa İsen, Şaban Dişli ve Recep Uncuoğlu, CHP Milletvekili Engin Özkoç, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas, TOYOTA Türkiye Eski Genel Müdürü Orhan Özer, SATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Arslan ve Onur Kansu katıldı.

SATSO’da önceki gün düzenlenen toplantıda Sakarya’nın yerli otodaki yol haritası ve ilimizin avantajları ele alındı. SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Vali Hüseyin Avni Coş, AKP Milletvekilleri; Ayhan Sefer Üstün, Mustafa İsen, Şaban Dişli ve Recep Uncuoğlu, CHP Milletvekili Engin Özkoç, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas, TOYOTA Türkiye Eski Genel Müdürü Orhan Özer, SATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Arslan ve Onur Kansu katıldı. Toplantıda Kösemusul ve Özer, yerli otomobil için Sakarya'nın sahip olduğu avantajları ve yerli otodaki yol haritasını anlattı.
GÜCÜMÜZ BİRLİĞİMİZ
Toplantıda konuşan Kösemusul, Sakarya'nın milli üretimler ve otomotiv şehri olmasının önünde hiç engel bulunmadığının altını çizerek, "Sakarya'mız milli üretim ve savunma sanayi üretimlerine ev sahibi olan, ihracatını özellikle otomotiv sektöründe ciddi biçimde artıran, her anlamda hazır bir şehir. Şehrimizin lojistik başta olmak üzere otomotiv sektöründeki avantajları, nitelikli istihdamı ve sıfır hatalı kaliteli üretimi yerli otomobil üretimindeki iddiamızı göstermektedir. Bizim en büyük gücümüz birliğimizdir, beraberliğimizdir; sizlere teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.
GÖRÜŞ BİRLİĞİNE VARDILAR
Yerli otonun en doğru adres olarak Sakarya’da üretileceğine inandığını dile getiren Başkan Kösemusul, “Yerli oto için yerimiz, üretim için tecrübemiz ve önerilerimiz var. Azimle, hep birlikte çalışarak bu milli yatırımı inşallah Sakarya'mıza kazandıracağız" dedi. Orhan Özer ise yerli otoda üretim önerileri ve endüstriyelleşme sürecini içeren çalışmayı sundu. Sakarya'nın avantajları ve çalışma sürecinin konuşulduğu toplantıda, SATSO sekreteryasında  SAÜ ile kapsamlı bir dosya hazırlanması ve birlikte çalışma kararı çıktı. Katılımcılar Ramazan Bayramı sonrası lobi faaliyetlerine yoğunluk vereceklerini belirterek Sakarya'nın dışında doğru adres olmadığı ve çalışmaların geliştirilmesi, anlatılması yönünde görüş birliğine vardı.
12 Haziran 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA