23 Haziran 2018

ENGİN ÖZKOÇ: HUKUKUN ESAMESİ OKUNMUYOR


CHP Milletvekili Engin Özkoç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün başlattığı tarihi Adalet Yürüyüşü’ne katıldı. Özkoç, “Devleti devlet yapan hukuktur, adalettir, bugün esamesi okunmuyor. Biz, tek yürek tek ses, bugün buna dur diyoruz” dedi

CHP Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün başlattığı tarihi Adalet Yürüyüşü’ne katıldı. Özkoç, Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüyüşü İstanbul’a kadar devam ettirecek. CHP İl Başkanı Ayça Taşkent ve bazı parti yöneticileri de yürüyüş için Ankara’daydı. Vatandaşlarla birlikte yürüyen Özkoç, tarihi Adalet Yürüyüşüne tüm halkın desteğini beklediklerini söyledi.
SOMUT DELİL YOK
“Bu bir parti yürüyüşü değil. Bunca haksızlığa, kana, gözyaşına, açlığa karşı çıkan insanlarımızın ortak çığlığı. Tek cümlemiz var; adalet istiyoruz. Herkes ve hepimiz için adalet” diyen Özkoç, şöyle devam etti: “Genel Başkanımızın önceki gün açıkladığı gibi yürüyüşümüz, ülkemizde adalet sağlanıncaya kadar devam edecek.  Dün, İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu, hakkında tek bir somut delil bulunmadan tutuklandı, 25 yıla mahkum edildi. Milletvekilleri cezaevinde, gazeteciler cezaevinde, birilerinin “damadı” olamamış on binler cezaevinde. Neyle suçlandığını bilmeyen yüzbinden fazla kamu çalışanı, akademisyen, vatandaş açlığa mahkum.  Açlıkla sesini duyurmaya çalışanlar ise cezaevi koşullarına ölüme sürükleniyor. Devleti devlet yapan hukuktur, adalettir, bugün esamesi okunmuyor. Biz, tek yürek tek ses, bugün buna dur diyoruz. İstanbul’a kadar yürüyeceğiz, yolumuz burada da sona ermeyecek. Ülkemize adalet gelinceye, sesimiz duyuluncaya kadar yürümeye devam edeceğiz”
HALKA ÇAĞRI YAPTI
Halka çağrı yapan Milletvekili Özkoç, “Tüm halkımıza çağrımdır; sesimize ses, çabamıza el verin. Hepimiz için adalet istiyoruz. Hakimlere, savcılara güvenebilmek istiyoruz. Yargı birilerinin eşine, dostuna, kardeşine, damadına göre işlemesin, hakça, adil yargılama yapılsın istiyoruz. Bizi bir arada tutan adalettir. Birliğimizi, bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi, birbirimize güvenimizi kaybetmeyelim istemiyoruz“ dedi.
16 Haziran 2017 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA