28 Mayıs 2018

VALİLİK İZİN VERMEDİ, NÖBET BAŞLAMADI


CHP İl Örgütü’nün dan başlatmayı düşündüğü Adalet Nöbeti, Sakarya Valiliği’nin izin vermemesi nedeniyle başlayamadı. İl Başkanı Taşkent, Kılıçdaroğlu, Sakarya sınırlarına gelene kadar Adalet yürüyüşüne desteğimizi nöbeti tutarak vereceğiz” dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ devam ediyor. Sakarya İl Örgütü, başlatılan ‘Adalet Yürüyüşüne’ destek vererek bir basın açıklaması yaptı. Şemsiyeli parkta gerçekleşen basın açıklamasını İl Başkanı Ayça Taşkent okudu. Taşkent, Kılıçdaroğlu Sakarya’ya gelene kadar adalet nöbeti tutacaklarını fakat Valilikten henüz izin çıkmadığını ve izin çıkınca nöbete başlayacaklarını söyledi.
SUÇLULAR SERBEST
Başkan Taşkent, “Ülkemiz son günlerde adaletin yok olduğu, gerçek suçluların serbest bırakılarak, masum insanların haksız yere tutuklandığı, gazetecilerin, akademisyenlerin, öğretmenlerin ve birçok masum insanın cezaevlerine doldurulduğu karanlık bir dönemden geçmektedir. Hak, hukuk, adalet kalmamış, yargı siyasallaşmakta, sistemli ve planlı bir şekilde Laik ve Demokratik Cumhuriyetimizin değerlerine ve kazanımlarına saldırılmakta, hukuk devletinin vazgeçilmez unsuru olan adalet kavramı tahrip edilmektedir” dedi.
ADIMLARIN HEDEFİ
Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşünün hedefinin sadece Maltepe’ye gitmek olmadığına değinen Başkan Taşkent, “Bu adımların hedefi; tam bağımsız, özgür, demokratik, laik, çağdaş bir Türkiye’yi yeniden inşa etmektir. Adaleti esas alan bir sosyal hukuk devletini yeniden kurmaktır. İstediğimiz tek şey 80 milyonunun bir arada, kardeşçe, huzur içerisinde yaşamasını sağlamaktır ve yorgun ayakları ile bu adımları atanlar, en kısa zamanda bu topraklarda, adaletli bir şekilde, barış içinde, özgürce ve kardeşçe birlikte tekrar yürüyeceklerdir. Bu süreçte Kılıçdaroğlu, Sakarya sınırlarına gelene kadar Adalet yürüyüşüne desteğimizi; barıştan, adaletten ve özgürlükten yana asla şiddetin tarafı olmadan burada adalet nöbeti tutarak vereceğiz” şeklinde konuştu.
İZNİ BEKLİYORLAR
Taşkent, “Herkes için gerekli olan adalet adına, sadece adalet için buradayız. Esasında bugün nöbet dediğimiz olayı başlatmayı düşünüyorduk ve burada buna uygun donanımı sağlayacaktık fakat bugün Valilikten henüz ne evet ne de hayır cevabı gelmedi. Dolayısıyla bu izin verilene kadar burada bu donanımı kurmuyoruz. Çadır dediğimiz güneşlik gibi bir şey yapacaktık netleşmediği için yapamadık” diye ifade etti.
23 Haziran 2017 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA