22 Mayıs 2018

AKP İL BAŞKANI FEVZİ KILIÇ: KONGRELER ŞEFFAF OLACAK


Kongre süreciyle ilgili basın toplantısı düzenleyen AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Kongrelerin şeffaf geçmesi için gayret göstereceğiz. Bir problem olacağı kanaatinde değilim. AK Parti’de kimin emeği varsa o değerlendirilir” dedi

AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, dün parti binasında kongre süreciyle ilgili açıklama yaptı. Şubat 2015’te görevi devraldıklarını belirten Başkan Kılıç, “2.5 yıllık zaman zarfında çok farklı olaylar oldu. Biz mazbatayı aldığımız gün 7 Haziran seçimlerinin müracaatları başlamıştı. 7 Haziran’ın ardından 1 Kasım seçimleri oldu. 16 Nisan referandumunu yaşadık. Kongrelerin yanı sıra 15 Temmuz Darbe Girişimini yaşadık. 2.5 yılda teşkilattaki herkesin çok büyük emeği olmuş” dedi.
KONGRE KARARI
Kongre sürecinin başladığına değinen Başkan Kılıç, “4 Temmuz (bugün) itibariyle ilçe başkanlarımız kongre kararlarını alacak. Genel Merkezimiz kongrelerin daha sağlıklı yapılması konusunda bir komisyon kurulması konusunda bizi bilgilendirdi. Teşkilat başkanımız, seçim işleri ve yerel yönetimler başkanlarıyla, il sekreteri, il gençlik ve il kadın kolları başkanlarımız süreçleri yönetecekler. Kongrelerin şeffaf geçmesi için gayret göstereceğiz. Bir problem olacağı kanaatinde değilim. Delege seçimleriyle alakalı olarak da bunu söylüyorum. Bizim kriterlerimiz belli. AK Parti’de kimin emeği varsa o değerlendirilir” dedi.
12 KASIM’A KADAR
19 Ağustos-12 Kasım aralığında ilçe kongrelerini yapacaklarını söyleyen Başkan Kılıç, “Genel Merkezimizle yapacağımız istişareler neticesinde tarihleri belirleyeceğiz. 18 Kasım-25 Şubat arasında il kongrelerini gerçekleştireceğiz. Bu tarih aralığında yapacağımız kongrede Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da katılacak. İlçe yönetimlerimizle ilgili genel merkezimiz belli kriterler getirdi.
YÖNETİM KURULU SAYILARI
Nüfusu 10 bine kadar olan ilçelerde yönetim kurulu sayısı 15’ten 11’e, nüfusu 50 bine kadar olan ilçelerde 20 kişiden 15’e, nüfusu 100 binin altında olanlar nüfusu 25 idi 20’ye düştü. Nüfusu 100 bin olan ilçelerde 30’dan 25’e düştü. Başkan yardımcılıklarında ilçelerde AR-GE, Çevre ve Kültür, İnsan Hakları ve Dış İşleri Birim Başkanlığı kaldırılacak. İlde bu başkanlıklar devam edecek” dedi. Hedeflerinin 2019 seçimleri olduğunu söyleyen Kılıç, “Bu ülkeyi yönetmek için yüzde 50+1’e ihtiyaç var. Bu süreç bizim için biraz tempolu geçecek” dedi.
TEK LİSTEYLE GİDİLECEK
Kongrelere tek listeyle gidileceğini söyleyen Kılıç, “Genel Merkezin isteği tek liste. Bir taraftan seçim sonuçlarına bakıyorlar. Başarıya da bakıyorlar. İstişareler yapıyorlar ve kanaatleri topluyorlar. 3 dönemliklerle ilgili de konu MKYK’da gündeme geldi. Bununla ilgili bizde 3 arkadaş var. Bunlar 3 dönemi alınlarının akıyla tamamladılar. Biz her zaman devamlarından yanayız. Bu genel merkezin kararıdır. AK Parti ülkede 1 puan arttırınca Sakarya iki puan arttırıyor. 14.5 yılda her başkanımız çıtayı biraz daha yükseltmiş. 68 oy almamıza rağmen, 70 olmadığına üzülüyor. Sakarya her zaman Marmara Bölge Birincisi zaten” şeklinde konuştu. 15 Temmuz Darbe Girişiminin yıldönümüyle ilgili çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini vurgulayan Başkan Kılıç, “15 Temmuz gecesi Demokrasi Meydanı’nda bulunacak. Tüm Sakaryalıları davet ediyorum” dedi.
KOMİSYONDA KİMLER VAR
AKP’de teşkilat seçimleriyle ilgili komisyonda İl Teşkilat Başkanı Erkut Aşoğlu, İl Seçim İşleri Başkanı Ekrem Duran, İl Yerel Yönetimler Başkanı Yunus Tever, İl Sekreteri Serkan Cerrahoğlu, ilçe koordinatörü, il kadın kolları başkanı Zehra Hatipoğlu ve İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir yer alıyor.
4 Temmuz 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA