23 Haziran 2018

BAŞKAN TOÇOĞLU: BU BAŞARININ SÜRDÜRÜLMESİ ÖNEMLİ


Karasu Sahil Park’ta düzenlenen Mavi Bayrak Ödül Töreni’nde konuşan Başkan Toçoğlu, “Karasu plajımız temizliği, düzeni, güzelliği ve güveni ile bu yılda Mavi Bayrak almaya hak kazandı. Bu başarının sürdürülebilmesi çok önemli.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi ve Karasu Belediyesi çalışmaları sonucunda geçtiğimiz yıl Mavi Bayrak dalgalanan Karasu Plajı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı’nın (TÜRÇEV) değerlendirmeleri sonucunda 2017 yılında da Mavi Bayraklı plajlar arasında yer aldı. Karasu Sahil Park’ta düzenlenen Mavi Bayrak Ödül Töreni’ne Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Ali Akdeniz,  Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Korkmaz, Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, , Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
33 KRİTERE UYGUN
Programın açılış konuşmasını yapan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak Karasu Sahilimizde mavi bayraklı plajlar için belirlenen 33 kriteri sağlamış ve sürdürüyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mavi Bayraklı plajın deniz suyunun temiz olduğu, cankurtaran hizmetlerinin verildiği, engelli dostu bir plajın olduğu, çevre yönetimine önem verildiği, çevre bilincinin oluşturulmasına yönelik etkinliklerin yapıldığı bir plaj olduğunu söyleyebiliriz” diye konuştu.
MAVİ BAYRAK
Denizlerin ulaşım, ticaret, balıkçılık, yüzme gibi farklı alanlarda kullanıldığını vurgulayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Ali Akdeniz, “Ülkemizde sanayinin, nüfusun, deniz faaliyetlerinin artması ile denizlerimiz kirleniyor. Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı uzun yıllar önce Mavi Bayrak çalışmasını başlattı” diyerek Mavi Bayrak hakkında  bilgi verdi.
TEŞEKKÜR
33 kriteri yerine getirerek bir kere daha Mavi Bayrak almaya hak kazandıklarını söyleyen Karasu Belediyesi Başkanı Mehmet İspiroğlu ,“Dünyada temelleri 1985 yılında atılan ve 44 ülkede uygulanan Mavi Bayrak çalışması Büyükşehir Belediye Başkanımızın ve ekibinin yoğun çalışmaları neticesinde 2 yıldır şehrimizde dalgalanıyor. Karasu adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
ÖRNEK NOKTA
Önceki yıl aranan bütün kriterleri yerine getirerek yapılan değerlendirmeler sonucu Karasu sahillerinde Mavi Bayrak dalgalandığını hatırlatan Başkan Toçoğlu, “Başarı yakalandı ama sürdürülebilir olmak çok önemli” dedi. Plajın temizliğinin, güvenliğinin korunmasının önemli olduğunu ifade eden Toçoğlu, “Büyükşehir hinterlandına girdikten sonra şehrimizin birçok bölgesinde Çevre Şehircilik Bakanlığımız ve Büyükşehir Belediyesi el birliği ile ilçelerimizdeki kanalizasyon altyapılarını tamamlayarak atıksuların arıtılmış bir şekilde Sakarya Nehri’ne verilmesi sağlandı. Bu noktada Türkiye’de çok örnek bir yere sahibiz. Tek eksik Kocaali ilçemiz kaldı. Orası da tamamlanınca atık su sistemini tamamlamış olacağız” şeklinde konuştu.
GAYRETİMİZ SÜRECEK
Yapılan tüm çalışmaların emekle olduğunu ifade eden Toçoğlu, “İnşallah Türkiye’nin en yaşanabilir şehirleri arasına şehrimizi sokmak için gayretlerimizi sürdüreceğiz ve inşallah gayretlerimiz neticesinde Mavi Bayrak her yıl burada dalgalanmaya devam edecek” dedi.
6 Temmuz 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA