22 Mayıs 2018

MİLLETVEKİLİ ENGİN ÖZKOÇ'TAN MİTİNG ÇAĞRISI


CHP Genel Merkezinin başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne’ katılan CHP Milletvekili Engin Özkoç, yürüyüşün sona ereceği 9 Temmuz Maltepe mitingi için çağrıda bulundu.

CHP Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, tarihi Adalet Yürüyüşü’nün son bulacağı 9 Temmuz Maltepe mitingi için Sakaryalılara çağrı yaptı.
“Adalet bir lüks değil, lütuf değil, evlatlarımızın canıdır” diyen Özkoç, şunları söyledi:
“Dünyanın en barışçıl eylemlerinden birini gerçekleştiriyoruz. Kimsenin burnu kanamadan, tek bir kişiye kötü söz sarfedilmeden 380 kilometre yol katettik. Tek bir talebimiz var; adalet. Kendimiz için değil, hepimiz, her birimiz için adalet istiyoruz” dedi.
OKUL YIKANLAR
‘Adalet, yolu adliyeye düşen kişilerin işi, derdi değildir’ sözleri ile açıklamada bulunan Özkoç, “Adalet hepimiz için ihtiyaçtır. En temel insan hakkıdır. Evlatlarımızın canıdır. 1999 depremi sonrasında, aradan geçen 18 yılda depreme dayanıksız 21 okulun neden hala yıkılmadığının hesabıdır. Kent içinde otopark sorunun çözümü için 3 okulu yıkmayı düşünenlerin, 21 okula elini neden uzatmadığının izahıdır” ifadelerini kullandı.
ADALETLİ YAŞAM
Özkoç, “Adalet, bizim ülkemizde, bugün, hukukun değil, güçlünün sesidir. Siyasi iradenin buyruğudur. Adaletli hayat denilen tablo nedir bugün? Sakarya’da köylülerimiz, değil Türkiye’nin, dünyanın en bereketli ovalarında zehir soluyor, hayvancılığın can damarı meralarımız talan ediliyor,  gençlerimiz ve ne yazık ki çocuklarımız, kentin göbeğinde çekirdek alır gibi bonzai alıp kullanıyor, üniversiteden mezun 4 gencimizden biri işsiz, taşeron derdi bitmiyor, iş cinayetlerinin sonu gelmiyor, kadınlarımıza şiddetin önü kesilmiyor. Bu mudur adaletli yaşam!”  diye sordu.
9 TEMMUZ ÇAĞRISI
‘Çocuklarımızın canı, kent rantından kıymetlidir’ diyen Özkoç açıklamasını şöyle tamamladı, “Ovalarımız çöp öğütme yeri değil berekettir, şehir merkezindeki stat hepimizindir. Adalet budur. Biz, hepimiz, her birimiz için adalet istiyoruz. Bu taleple, 15 Haziran’da Genel Başkanımızın öncülüğünde başlattığımız yürüyüşü, 9 Temmuz’da Maltepe’de bir bayramla sonlandıracağız. Tüm Sakaryalıları, Adalet için tek ses, tek yürek olmaya bekliyoruz.”
7 Temmuz 2017 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA