20 Mayıs 2018

UNCUOĞLU BİN YATAKLI YERİ İÇİN KONUŞTU: YENİ BİR YER DOĞRU DEĞİL


AKP MKYK üyesi Recep Uncuoğlu, Sakarya’daki sağlık yatırımlarının çok parçalı oluşunun şehri sıkıntıya soktuğunu dile getirirken yeni hastanenin bağımsız bir yerde yapılmasının handikap doğuracağını söyledi

HANDİKAP YARATABİLİR
AKP MKYK üyesi ve Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu bin yataklı hastane yeriyle ilgili değerlendirmede bulundu. Uncuoğlu  Sakarya da ki sağlık  yatırımlarının çok parçalı oluşunun zaman zaman şehri sıkıntıya soktuğunu belirtirken  “Yenikent, Korucuk, Merkez kampus, Toyota, ve  büyük ilçe hastanelerinde,  zaman-zaman acillerde,  polikliniklerde ve yoğun bakımda personel görevlendirmekte zorluklar çekiyoruz. Şimdi yeni bin yataklı hastanenin de tamamen bağımsız bir yerde yapılması handikap yaratabilir” dedi.
KORUCUKLA ENTEGRE
Bu nedenle yeni hastaneyi mevcut hastanelere yakın, onlarla entegre yer arayışı içinde olduklarını belirten Uncuoğlu öne çıkan yerin Korucuk olduğunu söyledi. Uncuoğlu Korucuk hastanesinin yanındaki alanın çukurda ve küçük olduğunu iddia ederek Korucuk’la irtibatlandırılacak Kuzey Marmara otoyolunun biraz daha altında kalan ormanlık alanın topografya olarak daha müsait  ve merkeze çok yakın hızlı, tren, otoban güzergahı üzerinde Korucukla Yenikent bağlantısı çok uygun . Burası için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

AKP MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, genel merkezi tarafından açıklanan kongre takviminin ardından, yapılacak olan kongrelerle ilgili değerlendirmede bulundu. Uncuoğlu yaptığı açıklamada, kongre takviminin, partinin istişare mekanizmaları, ortak akıl mekanizmaları, performnas değerlendirme mekanizmaları ile belirlendiğini söyledi. Uncuoğlu, Genel merkez teşkilat başkanlığı kontörlünde takviminin belirlendiğini ifade ederek, “Sakarya her zaman başarılı sonuçlar almış teşkilat faaliyetlerinde gerçekten göz dolduran başarıyı yakalamış bir ilimiz. Bütün ilçeleriyle beraber, üç dönem kuralıyla gereğince görevini bayrağı devredecek olan ilçelerimiz var. Bunun dışında da gerekli görülen durumlar var değişiklik ön görülüyorsa tamamen genel merkezimizin, teşkilat başkanımızın istişareler neticesinde süreç yürütülecek” dedi.
GÜÇLÜ ŞEKİLDE
Partilerinin en azimli, en gayretli, en samimi, en fedakar teşkilat mensuplarıyla yol yürüyebilme adına her dönemde de tazelenmeyi, taze kanlarla yola devam ettiğini vurgulayan Uncuoğlu, “Bu süreç de kırmadan, dökmeden  kimseyi küstürmeden herkesin birbirini kucaklayarak birbirine güç veren  partimiz, Allahın izniyle 2019’da çok daha güçlü bir şekilde yeni çıkan yönetimlerle, kurulduğundan beri destek veren, gönül veren bütün Ak Parti ailesiyle yola daha güçlü devam edecek” ifadelerini kullandı.
KURUMSAL KARAR
İlimizde 10 ilçenin yönetiminin değişeceği yönündeki ifadelere de cevap veren Uncuoğlu, bu ifadelerin spekilasyonlardan farklı bir şey olmadığını söyledi. Bu ifadelerin hiçbir altyapı olmadığını vurgulayan Uncuoğlu, “Genel merkez teşkilat başkanlığımız, kongrelerin gerçekleştirileceği tarihe kadar her türlü istişareyi her türlü değerlendirmeyi yapar. İnteraktif bir şekilde  genel merkezimiz teşkilat başkanlığımız bütün emek verenlerin görüşleri ve kendi kriterleri doğrultusunda kararlar verir. Böyle bir şey söz konusu değil. Rakam vermek şurada sıkıntı var falan demek bu süreçte son derece yanlış. Zaten bunlar bu süreçler içerisinde gayet iyi hatırlarsınız il başkanlığı dönemlerinde bir değişiklik varsa kurumsal olarak açıklamaları yapılır ve ilçe başkan adayının kim olacağı kiminle, kiminle kongreye gidileceği belirtilir” dedi.
METAL YORĞUNLUĞU
Partilerinde ki Metal yorgunluğu olup olmadığı yönünde de açıklamada bulunan Uncuoğlu, “Mutlaka vardır. Metal yorgunluğu kötü bir yorgunluk değildir. Çok çalışan her defasında gerilim ve stresli dönemi başarıyla geçen ve hala sapa sağlam duran teşkilatlar dahi metal yorgunu olabilir. Çünkü bu ifade Sayın Cumhurbaşkanımız genel başkanımız tarafından bu özelliği de kullanılmıştır. O yüzden metal yorgunluğu zaman-zaman kendisini göstermeyebilir. Bu değerlendirmeler bütün bu istişareler, performans kriterleri, genel merkezin seçim performansları diğer bütün hususlar noktasında ortaya koyacağı değerlendirmelerle değişiklikler ön görülebilir veya görülmeyebilir. Genel merkezimiz en uygun değişiklikleri veya sürece ilişkin bütün kararları alacaktır” şeklinde konuştu.

**
‘YENİKENT ENTRE SAĞLIK
MERKEZİ HALİNE GELEBİLİR’

AKP MKYK üyesi Recep Uncuoğlu, bin yataklı hastane konusunda yaptığı değerlendirmede, “ Yenikent bölgesini, yapılacak hastane, Korucuk ve Yenikent hastanesi ile entegre çalışabilecek bir sağlık merkezi olarak gelecekte planlıyoruz” dedi
Recep Uncuoğlu bin yataklı hastane konusunda da değerlendirmede bulundu. Sakarya da ki sağlık  yatırımlarımızın çok parçalı oluşunun zaman zaman şehri sıkıntıya soktuğunu belirten Uncuoğlu, “Yenikent, Korucuk, Merkez kampus, Toyota, Karasu, Akyazı, Hendek gibi büyük ilçe hastanelerinde,  zaman-zaman acillerde, uzman hekim polikliniklerine ve yoğun bakım personeli görevlendirmekte zorluklar çekiyoruz. Şimdi yeni bin yataklı hastanenin de tamamen bütün bu sağlık yatırımlarımızdan bağımsız bir yerde yapılmasını da böyle bir ileriye dönük bize yaratacağı handikap söz konusu. O yüzden mümkün mertebe mevcut hastanelerimize yakın onlarla entegre çalışabilecek yer arayışı içersindeyken, özellile burada öne çıkan Korucuk. , Korucuk’un yanına baktık. Orası ormanlık alan. Biraz çukurda kalıyor ve büyüklüğü de yeterli değildi. Ancak Korucuk’la yine irtibatlandırılacak şekilde Kuzey Marmara otoyolunun biraz daha altında kalan ormanlık alan, konum olarak, topoğrafya olarak müsait. Merkeze çok yakın hızlı tren, otoban güzergahı üzerinde Korucuk’la Yenikent bağlantısı çok uygun . O bölgenin de olabileceği kanaatiyle orası üzerinde çalışıyoruz.. Böylelikle Korucuk Hastanesi, Yenikent ile o bölgeyi daha entegre çalışabilecek bir sağlık merkezi olarak gelecekte planlama açısından bir adım atmış olacağız” dedi. Mustafa Kaya
13 Temmuz 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA