21 Temmuz 2018

SAKARYALI BİR YIL ÖNCE OLDUĞU GİBİ YİNE MEYDANA AKTI


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri önceki gün başladı. 15 Temmuz’a kadar devam edecek Demokrasi nöbetlerinin ilki de önceki akşam gerçekleşti. Meydanda halka seslenen Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Darbeciler bu milletin 40 yılını çaldı” ded

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Demokrasi meydanında etkinlik düzenlendi. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.Vali İrfan  Balkanlıoğlu, burada yaptığı konuşmada, Sakarya'ya yeni atandığını ve bu kentte çalışacak olmanın bahtiyarlığını yaşadığını söyledi. Darbe girişimi gecesi görev yeri olan Ordu'da Sakarya'daki kadar büyük sıkıntılar yaşanmadığını ifade eden Balkanlıoğlu, "Burada Valiliği işgal etmişler. Tavandaki kurşun izlerini gördüm. Göğsünü siper eden Sakaryalıların önünde saygıyla eğiliyorum." dedi. Hain darbecilerin Cumhurbaşkanı ve Başkomutanın cesaretini, milletin basiretini hesaplayamadığını dile getiren Balkanlıoğlu, şöyle devam etti:
MASKELERİ DÜŞTÜ"Zannettiler ki tankla, silahla, topla bu milletin önüne geçersek herkes kaçacak delik arar, evine girer biz de rahatlıkla milletin milli iradesiyle seçmiş oldukları insanları alarak gasp ederiz ancak Allah'ın başka bir planı vardı. Milletimize büyük bir cesaret verdi. Tankların önüne yattılar. Silahların önüne göğsünü siper ettiler ve hepsi kaçacak delik aradı ama kaçamadılar her biri layık oldukları yere gitti. Allah'ın izniyle bu millet Kurtuluş Savaşı'nda, Çanakkale'de nasıl büyük bir zafer kazanmışsa, zamanın süper güçlerini nasıl al aşağı etmişse bunu da böyle yapar. Ancak üzücü olan, bizi yürekten yaralayan şu, fakir milletin 40 yılını çaldı bu insanlar. Fakir ve zeki çocukları aldılar beyinlerini yıkadılar ve millete sebep oldular. Bu çocukları okutup iyi makamlara getirdiler fakat beyinlerini yıkayarak bu gücümüzü dış güçlere peşkeş çektiler ama Gayretullah'a dokundu, onların maskeleri düştü. Allah hakkımızda hayırlısını versin."
GEÇİT VERMEDİK
Balkanlıoğlu, Sakarya'nın kalkınması, gelişmesi ve çok daha güzel günlere kavuşması için çalışacaklarını vurgulayarak, “Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Bir daha böyle acıları kimseye yaşatmasın. Bu vesileyle tüm şehitlerimize, özellikle 15 Temmuz'da tanklara göğsünü siper eden, tankın altına yatan şehitlerimize, gazilerimize bir kez daha minnet ve şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da bundan bir yıl önce içeride yuvalanmış hainlerin, memleketi bölmek, seçilmiş hükümeti devirmek ve ülkeyi satmak için harekete geçtiğini söyledi. Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Sakaryalıların bu katillere, alçaklara geçit vermediğini belirten Toçoğlu, şunları kaydetti:
‘DİMDİK AYAKTAYIZ’“Bu meydanda tam bir ay beraberce ülkemizi satmaya kalkışan bu alçaklara, hainlere karşı beraberce direndik. Bin yıldır millet olarak, Sakarya olarak ayaktayız ve biz buradayız. Ülkemizi bölmeye, seçilmiş hükümetimizi devirmeye kalkan hainler, alçaklar nerede? Kimisi Amerika'da, Avrupa'da ve Almanya'da ihanetlerine devam ederken kimisi de yaptıklarının hesabını vermekle meşgul. Millet olarak geçit vermediğimiz bu hain darbe girişimine karşı onun yıl dönümünde tekrar dimdik ayakta olduğumuzu ve ülkemize, milletimize, seçilmişlerimize yapılacak en küçük bir harekette herkesin karşısına dikileceğimizi, direneceğimizi bir kez daha gösteriyoruz. Allah sizden razı olsun.”
Toçoğlu, 5 gün boyunca Demokrasi meydanında çeşitli etkinliklerle 15 Temmuz'un anılacağını aktardı. AKP Milletvekili Recep Uncuoğlu ve AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç'ın da birer konuşma yaptığı etkinlikte sahneye çıkan protokol üyeleri ve gaziler vatandaşları selamladı. Etkinlik, Şair İbrahim Sadri'nin okuduğu şiirlerle sona erdi. Canberk Olgüngül
13 Temmuz 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

ERSİN TARANOĞLU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLUR MU?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA