21 Nisan 2018

İŞ DÜNYASI TEMSİLCİLERİ 15 TEMMUZ’U LANETLEDİ


SATSO’da bir araya gelen iş dünyası temsilcileri, 15 Temmuz Darbe Girişimini lanetledi. SATSO Başkanvekili Yılgenci, 15 Temmuz’un İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlike olduğuna dikkat çekti

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB önderliğinde gerçekleştirilen “Gücümüz Milli İrade, Hedef Büyük Türkiye” konulu 15 Temmuz Demokrasi Milli Birlik ve Beraberlik günü adına KİK üyesi HAK-İŞ, MEMUR-SEN, T. KAMU-SEN, TÎSK, TÜRK-İŞ temsilcileri ile birlikte ortak basın toplantısına ev sahipliği yaptı. İlimizde, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanvekili Orhan Yılgenci ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi Bayraktar, Akyazı Ticaret Borsası Başkanı Ali Şener Bayraktar, TÜRK-ÎŞ Sakarya Şube Başkanı Cemal Yaman, MEMUR-SEN Sakarya Temsilcisi Ahmet Öksüzali, HAK-İŞ Şube Başkanı Mesut Gökdemir, TISK Sakarya Temsilcisi Engin Abacılar, Kamu-Sen Sakarya Şubesi adına Ali Çolak ve basın mensupları katıldı.
EŞ ZAMANLI TOPLANTI
Ülke genelinde eş zamanlı düzenlenene basın toplantısında basın bildirisi, SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Yılgenci tarafından okundu. Tarihimizin en zor günlerinden biri olan 15 Temmuz’un yıl dönümüne girdiğimizi hatırlatan Yılgenci, “İki hafta boyunca, farklı etkinliklerle, hazırladığımız afişlerle ülkemizin tamamında 15 Temmuz ruhunu canlı tutacağız. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz’un Türkiye için bir milat olduğuna inanıyoruz. Çünkü bu alçak saldırı, darbenin ötesinde bir işgal girişimiydi” dedi.
İSTİKLAL HARBİ
15 Temmuz’un İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlike olduğuna dikkat çeken Yılgenci, “O gece Fetullahçı terör örgütü, ‘devleti’ ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı. Darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmaktı. Bu masadaki kuruluşlarının tamamı da, ilk andan itibaren, devletimizin ve milletimizin yanında yer aldı” dedi.
HAİN GİRİŞİMLER
‘Bir daha böyle hain girişimlerin yaşanmaması için FETÖ ile mücadele her alanda etkin ve kararlı şekilde sürdürülmelidir” diyen Yılgenci, “Yargı kurumları, darbecilere ve onların destekçilerine hak ettikleri en ağır cezayı vermeli, milletimizin vicdanını rahatlatmalıdır. En az 15 Temmuz kadar, darbe girişiminden sonrası da, ülkemiz açısından zorlu bir süreç oldu. Darbe girişimi sonrası toplum büyük bir travma yaşadı. FETÖ, yalan haberlerle yurt dışında ülkemiz aleyhine karalama kampanyaları yürüttü. Ekonomimiz de bu saldırıdan olumsuz etkilendi. Allah’a şükür, birlik ve beraberliğimiz sayesinde bunların hepsini de kısa sürede atlattık” dedi.
14 Temmuz 2017 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA