23 Mayıs 2018

YANIK MAHALLESİ'NE 7 MİLYONLUK YATIRIM


SASKİ Genel Müdürü Dr. Müdürü Rüstem Keleş, “Yanık Mahallemiz için 7 milyon lira yatırım yaparak 30 kilometrelik kanalizasyon hattı ve bir adet terfi merkezi inşa ediyoruz” dedi.

SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Sapanca’da devam eden Yanık Kanalizasyon Projesine dair önemli açıklamalarda bulundu. Dr. Rüstem Keleş, “Şehir genelinde hayata geçirdiğimiz altyapı projeleri ile bir yandan şehrimizin içme suyu geleceğini garanti altına alırken bir yandan da inşa ettiğimiz kanalizasyon hatları ve atık su arıtma tesisleri ile hem su kaynaklarımızı hem de şehrimizin doğal güzelliklerini koruyoruz. Bu kapsamda Sapanca’mızda devam eden Yanık Kanalizasyon Projesi ile bölgenin atık su altyapısını güçlendiriyoruz. Hattın son 4 kilometrelik kısmında ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor”  diye konuştu.
SON 4 KİLOMETRE
Yeni hattın şehirde kurulan entegre atık su sisteminin önemli bir parçası olacağını belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimizin 16 ilçesinde atık su arıtma tesisleri ile entegre kanalizasyon hatları inşa ederek Sakarya’nın atık sularını dünya standartlarında arıtıyoruz. Sapanca Yanık Mahallemizde de bölgenin nüfus projeksiyonlarını dikkate alarak önemli bir altyapı projesini hayata geçirdik. Proje kapsamında Yanık Mahallemiz için 7 milyon lira yatırım yaparak 30 kilometrelik kanalizasyon hattı ve bir adet terfi merkezi inşa ediyoruz. Bugün olduğu gibi gelecekte de Sapanca Gölü’müzün en iyi şekilde korunması adına ekiplerimiz yoğun bir mesai harcıyor. Hattın son 4 kilometrelik kısmında çalışmalarımız sürüyor. Hem Yanık Mahallemizin hem de Sapanca Gölü’müzün geleceği için önemli bir garanti oluşturuyoruz” ifadelerini kullandı. Serkan ÖZAY
15 Temmuz 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA