22 Mayıs 2018

SAVCILIKTA DEVİR TESLİM: ÖZEL KOLTUĞU DEVRETTİ


Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Kararnamesine Afyonkarahisar'a atanan Başsavcı Mehmet Özel yapılan devir teslim töreni ile koltuğunu yeni Başsavcı Lütfi Dursun'a teslim etti

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Kararnamesine  Afyonkarahisar'a atanan  Başsavcı Mehmet Özel'in yerine  Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun atanmıştı.  Sakarya Adliyesinde bir devir teslim töreni gerçekleşti. Gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan  Başsavcı Mehmet Özel, "Yaklaşık 5 aydır güzel  Sakarya'mızda hizmet ettikten sonra son atanan adli yargı kararnamesi ile  Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığına atanmış bulunmaktayım. Tabi bu 5 aylık görev süresi içerisinde fedakar bir şekilde, olabildiğince Sakarya halkına yakışır bir hizmet anlayışı içinde temel esas aldık.
YOĞUN ÇALIŞTIK
Yoğun bir şekilde çalıştık. Bu süre zarfından adaletin tecellisi için Sakarya'ya sadece gecikmeden dağıtılması hususunda destek veren tüm kurum temsilcilerine tüm arkadaşlarıma teşekkür etmek isterim. Önemli olan görev yaptığımız süre zarfında Sakarya'ya veya Sakaryalılara güzel  hizmet edebildiysek kendimizi görevimizi yapmış sayıyoruz. Biz Sakaryalı hemşerilerimizden memnunuz. Şimdilik buradaki görevimizi noktalamış olduk. Bizden sonra görevi devir alacak olan çok kıymetli başsavcı arkadaşımıza da her zaman yanında olduğumuzu söyledik" dedi.
VEDALAŞTI
Yeni Başsavcı Lütfi Dursun ise yaptığı açıklamada, "Başsavcımdan görevi devir almanın mutluluğu ve heyecanını yaşıyoruz. Sakaryalı vatandaşlarımıza hizmet etmenin heyecanı içerisindeyiz. İnşallah güzel işlere imza atacağız. Başsavcıma  Afyon'da mutlu, huzurlu bir yaşam diliyorum. Başarılı işlere imza atacağı inancım tamdır.. Ben başsavcıma yeni görevinde başarılar dilerim" diye konuştu. Konuşmaların ardından Özel, adliye önünde personelle vedalaşarak  Sakarya'dan ayrıldı.
15 Temmuz 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA