21 Temmuz 2018

DEMOKRASİ MEYDANINDA KONUŞAN BAŞKAN TOÇOĞLU’NDAN HALKA UYARI: HAİNLERE FIRSAT VERMEYECEĞİZ


Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen etkinliklerde konuşan Başkan Toçoğlu, tek bir FETÖ’cü hain kalmayana kadar meydanda olacaklarını belirtti. Toçoğlu “Doğru işlerimizle birbirimize destek çıkacağız ve bu hainlere fırsat vermeyeceğiz” dedi

KAHRAMANLIKLAR
Demokrasi Meydanı'nda, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın gösterisiyle başlayan ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Vali İrfan Balkanlıoğlu, burada yaptığı konuşmada 15 Temmuz’un görünmeyen kahramanlıklarına şahit olduğunu söyledi.
DİRENİŞ MEYDANI
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da Demokrasi Meydanı'nın hain darbe girişimine karşı direnişe başlanılan bir meydan olduğunu söyledi. Toçoğlu, “Doğru işlerimizle birbirimize destek çıkacağız ve bu hainlere fırsat vermeyeceğiz. Bu hainlerden tek bir fert kalmayana kadar buralardayız. Biz Sayın Valimizle beraber gazileri ziyaret ediyoruz. Allah bu hainlere fırsat vermesin” diye konuştu.
MİLLETE ÖVGÜ
AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Sınırda nöbet tutan asker hangi kutsallıkla nöbet tutuyorsa sizin ki de aynıdır. Bu millet oldukça Türkiye Cumhuriyeti’nin sırtı yere gelmez. Bu coğrafyada yaşamak bedel ister sabır ister. Ne zaman gelirseniz gelin, yazın gelin, kışın gelin, gece gelin, gündüz gelin ne zaman gelirseniz gelin bu asil millet burada. Bundan sonra bu ülkede darbenin ‘d’ si bile konuşulmayacak” dedi.

Demokrasi Meydanı'nda, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın gösterisiyle başlayan ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Vali İrfan Balkanlıoğlu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin farklı illerinde görev yaptığını ancak Sakarya'daki destanı dinleyince şehit yakınlarını ve gazileri tek tek evlerinde ziyaret ettiğini söyledi.
YARAYI SARMIŞLAR
Ziyaretinde olayın görünmeyen kahramanlarına şahit olduğunu ifade eden İrfan Balkanlıoğlu, şöyle devam etti: "Oradaki gazilerimiz ve gazi yakınlarımız göğüslerini tanklara, topa ve mermilere siper edip yaralandıklarında, oradaki doktorların ne kadar fedakarlık yaptıklarını anlattılar bize. Vatandaşlarımızdan birisi ayağından kurşun yemiş, aralarındaki bir doktor kardeşimiz o kanı dindirebilmek için eşinin başörtüsünü çekinmeden çekmiş ve hemen o yarayı sarmış.
KAHRAMANCA ÇIRPINDILAR
Böyle bir fedakarlık, böyle bir kahramanlık başka nerede var. Sabahlara kadar doktorlarımız yaralıların kanını dindirmek, acısını sona erdirmek ve hayatlarını kurtarmak için kahramanca çırpındılar ve mücadele ettiler. Bunu yaparken vermiş olduğumuz takdirnameyi, başarı belgesini de hiç düşünmediler. Sadece Allah rızası için, vatan aşkıyla yaptılar bunu. Tıpkı 'mükafat verilir, bu işten kazançlı çıkarım' diye hiç düşünmeden hayatını ortaya koyan şehitlerimiz, gazilerimiz gibi, sizler gibi." Darbecilerin Sakarya Valiliğini işgale kalkıştıklarını, hatta valilik önüne tank getirdiklerini anlatan Balkanlıoğlu, bunu duyan Sakaryalıların büyük bir aşk ve şevkle valiliği kurtarmaya gittiklerini hatırlattı.
ALLAH FIRSAT VERMESİN
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da Demokrasi Meydanı'nın hain darbe girişimine karşı direnişe başlanılan bir meydan olduğunu söyledi. Hain darbecilere karşı direnişi başlattıkları meydanda olduklarını belirten Başkan Toçoğlu, “Bu hainlerden tek bir fert kalmayana kadar buralardayız. Biz Sayın Valimizle beraber gazileri ziyaret ediyoruz. Bugün Valiliğin önünde kurşunla yaralanmış ayağına kurşun giren bir kızımızla karşılaştık. Fakat kadere bakın yemin etmiş bir hain doktor kızın ayağına bakmamış. İnsanlar ise bu kadar iş var, devletimizin başına yük olmayalım diye beklemişler. 3 gün sonra ayak morarmaya başlamış. Sonra fark etmişler. Biraz daha geç kalsalar ayağını kaybedecekmiş. Dünyanın her yerinde savaşta olsa doktorların yeminleri geçerlidir. Bu acımasızlara, alçaklara Allah fırsat vermesin” diye konuştu.
DESTEK OLACAĞIZ
Sözlerine devam eden Başkan Toçoğlu, “Bunun için bizlerin de işlerimizi iyi yapmamız gerekiyor. Doğru işlerimizle birbirimize destek çıkacağız ve bu hainlere fırsat vermeyeceğiz. Bu meydan direnişin sembolü olmuş bir meydan. Türkiye’de de sembol oldu. Yarın akşam final var. Hepimiz yarın akşama hazırlanıyoruz. Bu meydanın hiçbir karesinde boşluk kalmamalı. Sizin için müthiş bir hazırlık yapıyoruz. Şehitlerimizi anacağız, gazilerimizi yâd edeceğiz. Onların sayesinde buradayız. Biliyorsunuz bir şehidimiz de Arifiye Hanlı’da oldu. Cenazesine gittim. Allah onu cennetinin en yüksek yerine koysun diye dua ettim. Çünkü biliyordum ki o şehit olmasaydı o mezara ben girecektim. O insanlar bizim için kanlarını akıttılar. Bize düşen onların kanlarını yerde bırakmamaktır.”
GELECEĞİNİ ORTAYA KOYDU
AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Sınırda nöbet tutan asker hangi kutsallıkla nöbet tutuyorsa sizin ki de aynıdır. Öyle bir 15 Temmuz yaşadık ki bu aziz millet devletini, kendi kaderini, geleceğini korudu. 15 Temmuz’da bu büyük millet onlara gereken dersi verdi. Bu millet oldukça Türkiye Cumhuriyeti’nin sırtı yere gelmez. Bu coğrafyada yaşamak bedel ister sabır ister. Biz sabrediyoruz, biz güçlüyüz, güçlü bir liderimiz var. Ne zaman gelirseniz gelin, yazın gelin, kışın gelin, gece gelin, gündüz gelin ne zaman gelirseniz gelin bu asil millet burada. Bundan sonra bu ülkede darbenin ‘d’ si bile konuşulmayacak” ifadelerini kullandı.
DİNAMİTLERİ SÖNDÜRDÜK
Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, “15 Temmuz’da yine sizlerle beraberdik. Hep birlikte demokrasimize, Cumhuriyetimize konulan dinamitleri beraber söndürdük. Sizlere şükran borcumuz var. Biz SESOB olarak dün olduğu gibi, bugün olduğu gibi gelecekte de sizlerle birlikte olmaktan gurur duyacağız. Cumhuriyetimize müdahale edildi. Milli İrade’ye karşı gelindi. Sizlerin sayesinde bugün bu meydanda beraberiz. Arkadaşlarla birlikte sizlerin emrindeydik. Mensuplarımızla darbeye karşı çıktık. Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece bayrağımıza, ezanımıza sahip çıkacak, bu memlekete el uzatmaya çalışanların karşısında olacağız.”
ÖNCESİNDEN DAHA GÜÇLÜ
Demokrasi nöbetlerine tam destek verdiklerini söyleyen Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete, “15 Temmuz gecesi ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçerek kanlı bir darbe girişiminde bulunmuştu. Milletimiz ölümü göze alarak darbe girişimini başarısızlığa uğrattı. Milletimiz kararlı ve dik duruşuyla tarih yazdı. Şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima koruyacaklardır. 15 Temmuz’da milletimiz tüm fertleriyle tek yürek oldu. Bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusunda kararlılığını ortaya koydu. Bu silahlı darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasıyla ülkemiz yeni bir döneme girdi. Türkiye artık 15 Temmuz öncesinden daha güçlü” şeklinde konuştu. Etkinlikte, Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Mustafa Kamacı da bir konser verdi.
16 Temmuz 2017 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

ERSİN TARANOĞLU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLUR MU?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA