BAŞKAN YUSUF ALEMDAR: DÜNYAYA ÖRNEK OLDUK16 Temmuz 2017, Pazar

15 Temmuz Demokrasi Zaferi’nin yıl dönümü kapsamında “Heredot Cevdet” tiplemesiyle kalplerde yer edinen Hasan Kaçan, ses sanatçısı Eda Karaytuğ ve kanun ustası Göksel Baktagir ile Serdivan’a misafir oldu. Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’ne düzenlenen “Heredot Cevdet’le 15 Temmuz Kahramanlık Hikayeleri” programına Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, AKP  Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, STK temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar, 15 Temmuz gazileri ve çok sayıda davetli katıldı.
BERTARAF ETTİ
Program öncesi A Haber canlı yayınına katılarak 15 Temmuz gecesi Sakarya ve Serdivan’da yaşananlar hakkında açıklamalarda bulunan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “O gün ülke genelinde valilik binası işgal edilmek istenen ilk vilayet Sakarya’dır. Bu girişim, milletin feraseti, vatan, millet ve bayrak sevgisi ve sayın cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğiyle halkı meydanlara çağırması ile bertaraf edilmiştir.” dedi.
ÖRNEK OLDUK
Hainlerin yapmış olduğu darbe girişimini hafife alarak küçümseye çalışanlara karşı böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten Başkan Alemdar, “15 Temmuz sıradan bir darbe girişimi değil. 15 Temmuz bugüne kadar bu ülkede yapılmış olan en planlı, en organize darbe girişimidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, sadece bu ülkede değil tüm Dünya’da ne kadar büyük bir lider olduğunu bu darbe girişimi esnasındaki bir davetiyle ispat etmiştir. Milletimizin iradesi tüm dünyaya örnek olmuştur.” dedi.
KAHRAMANLIK
A haber canlı yayını sonrası misafirlerle birlikte "Heredot Cevdet'le 15 Temmuz Kahramanlık Hikayeleri" programına katılan Başkan Yusuf Alemdar, Hasan Kaçan'ın kendine özgü üslubu ile seslendirdiği dünden bu güne kahramanlık hikayelerini dinledi.  15 Temmuz gecesi gerçekleşen işgal girişiminin bu toprakları yurt tuttuğumuz günden beri var olan bir şey olduğunu belirten Hasan Kaçan “ Biz buna şerbetliyiz kardeşim.” diyerek darbecilerin bu millet üzerindeki emellerine asla ulaşamayacağını ifade etti.
DİĞER ZAFERLER
15 Temmuz’un yanı sıra Miryakefelon, Çanakkale ve Bosna Savaşları’ndaki zaferlere katkısı olan kahramanların yüreklere dokunan hikayelerini kendine has üslubuyla anlatan Hasan Kaçan, satır aralarında sözü Eda Karaytuğ ve Göksel Baktagir’le orkestraya bıraktı. Destanlaşmış türküleri seslendirerek salondakileri duygulandıran ve Sakaryalıları bir yıl önce yazdıkları destana tekrar götüren sanatçılar, bu millet var olduğu sürece kendi içerisinden her zaman kahramanlık edecek liderleri çıkaracağının mesajını verdi. Serpil GÖVEN

Bu haber toplam 3099 defa okundu.