21 Temmuz 2018

SAÜ'DE 15 TEMMUZ ANMASI: FETÖ BİR SUÇ ÖRGÜTÜDÜR


Sakarya Üniversitesinde 15 Temmuz’u Anma Programı düzenlendi. Programa konuşan Rektör Muzaffer Elmas, “550 akademisyenden 25'i uzaklaştırıldı” dedi. Konuşmacı Prof. Dr. Tayfur Amman ise, “FETÖ çok açık bir biçimde bir suç örgütür” dedi.

Sakarya Üniversitesi’nde, FETÖ’nün hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla “15 Temmuz’u Anma Programı” düzenlendi. Hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla düzenlenen “15 Temmuz’u Anma Programı” SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas başta olmak üzere Rektör Yardımcıları, akademik ve idari personellerin katılımı ile düzenlenen anma programında SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Prof. Dr. Tayfur Amman ve Yrd. Doç. Dr. Hülya Terzioğlu birer konuşma yaptı.
MİNNETTARIZ
Anma programının açılış konuşmasında, ülkenin bu çalkantılı dönemi atlatmasındaki en büyük payın, canını feda eden şehitler olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “15 Temmuz’da FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sonrası ülkemizde oluşan çalkantılı dönemi çok şükür atlattık. Bugün burada bu anma etkinliğini yapabiliyorsak, burada bir araya gelebildiysek hayatını kaybeden aziz şehitlerimizin sayesindedir" ifadelerini kullandı.
UZAKLAŞTIRMA
SAÜ’de FETÖ'ye ilişkin yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Rektör Elmas, “2011-2014 yılları arasında aldığımız 550 akademisyenden 25'i uzaklaştırıldı. Bununda 19'u bize ÖYP'den gelen araştırma görevlilerinden oluşuyor. 17-25 Aralık sonrasında aldığımız 325 akademisyen arasından uzaklaştırılan yok” dedi. Rektör Elmas, sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı, “Vatanı için hayatını kaybeden tüm şehitlerimize, 15 Temmuz hain darbe girişimde şehit olan aziz vatandaşlarımıza ve hain saldırıda şehit olan Muhammet Fatih Safitürk’e Allah’tan rahmet diliyorum”
İNSAN TİPİ
Programda, Yrd. Doç. Dr. Hülya Terzioğlu tarafından “FETÖ Hareketi Sahih İtikadın Neresinde” isimli bir sunum yaptı. Konuşmasına Rus yazar olan Çehov’a ait "En tehlikeli insan tipi, az anlayan, çok inanandır” sözüyle başlayan Yrd. Doç. Dr. Terzioğlu, "Bilindiği gibi ülkemizin 15 Temmuz 2016’da yaşadığı olağanüstü ve acı tecrübeler dinin anlaşılma biçiminin doğrudan aktör olduğu süreçlerdir. Bu menfur sonuca götüren pek çok parametrenin yeniden gözden geçirilme zorunluluğu doğmuştur ki ilâhiyat alanında da sahih itikad anlayışının tevzii adına söylenecek pek çok söz bu kabilden anlaşılmalıdır" dedi.
SUÇ ÖRGÜTÜ
Anma programında son olarak Prof. Dr. Tayfur Amman “İbadetten İhanete: Din ile Aldatmanın Bir Örneği Olarak FETÖ” konusunda bir konuşma gerçekleştirdi. Dinin itibarlı olduğu için istismar edildiğini belirten Prof. Dr Amman, “İslam, İslam dünyası içerisinde istismara maruzdur. Atatürk de Türkiye içinde istismara maruzdur. Yani ne nerede değerliyse, kendi ölçeğinde istimara maruzdur” dedi. Din ile aldatmanın en son, en büyük ve en sinsi örneğinin FETÖ olduğunu belirten Prof. Dr. Amman, “FETÖ çok açık bir biçimde bir suç örgütü. Küresel ölçekte yapılanmış bir suç örgütüdür.  Kendilerine hizmet hareketi diyen, kamuoyunda gülen cemaati olan şey tam anlamıyla zırvadır. Peki FETÖ nedir? Zırvanın zıvanadan çıkmasıdır” ifadelerini kullandı.
SOSYOLOJİK ZEMİN
Prof. Dr. Amman şöyle devam etti, “Herhangi bir yapıda lider konumundaki kişi aşırı olarak yüceltiliyorsa orada tehlike var demektir.  İkinci husus aşırı olarak yüceltilen kişi subjektif yollarla insanları yönlendirmeye yönelmişse örneğin, ben peygamber efendimizle temas halindeyim, rüyamda gördüm, bana şunu emretti gibi konuşuyorsa tehlike vahamet düzeyine gelmiş demektir. Üçüncü durum ise insanları göremez, bilemez, anlamaz diyerek zihinleri sınırlandırmaya çalışma durumudur. Sadece hoca efendinin kitaplarını okuyun, sadece hoca efendinin vaazlarını dinleyin, o size yeter, başka kitap okumanıza gerek yok gibi ifadeler kullanılıyorsa orada iş kopmuş demektir. Yani FETÖ gider, bir başka örgüt gelir. Bizler bu sosyolojik zemini yok etmeliyiz” diyerek sözlerini son verdi.
16 Temmuz 2017 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 19 Temmuz 2017 , Çarşamba

Erdal Atalay

Biz de bir söz vardır "UYANDA BALIĞA ÇIKALIM" diye Biz Bunu TBMM sinin 10 Haziran 2009 tarihli Birleşiminde Kürsüden söyleyip Araştırma Önergesi vermek istediğimizde AKP li MV.lerinin Fizksel saldırısına maruz kalarak hakaretlerine uğramıştık,aslında Çok daha önce 2004 Milli Güvenlik Toplantısında bir dosya hazırlanıp Başbakan a sunulmuştu peki ne oldu,"HER İSTEDİĞİ VERİLDİ" Olan Şu İlk okul mezunu olduğu şüpheli biri AKP yi bunca sene KANDIRMAYI Başardı ,Öküz Ölünce Ortaklık Bitti FETO tu kaka oldu.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

ERSİN TARANOĞLU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLUR MU?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA