BAŞKAN FEVZİ KILIÇ'TAN ATALAY VE COŞ'A TEŞEKKÜR17 Temmuz 2017, Pazartesi

AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç da, ilçe başkanlarıyla birlikte vatandaşlara hitap etti. Meydanda toplanan kalabalığı gül bahçesi gibisiniz diyerek selamlayan Kılıç, “Burada buram buram bir sevgi var. Kardeşlik var. Buradaki bu sevgi ve kardeşlik kokuları ilimize ülkemize ve gönül coğrafyamıza yayılıyor. Hepinize teşekkür ediyorum Sakarya” dedi. 15 Temmuz’da şehit olan 249 şehidin Peygamber Efendimize komşu olduğuna inanıyorum. Allah onlara rahmet eylesin. Gazilerimize hayırlı bereketli bir ömür diliyorum” dedi.
MEYDANDA TOPLANDIK
15 Temmuz’da bütün Sakarya’nın meydanda toplandığını ifade eden Başkan Kılıç, “AK Parti İl Başkanlığı olarak anında 183 bin kişiye mesaj attık. Demokrasi Whatsapp Grubu kurduk. Türkiye’de meydanlar dolmadan Sakarya’da meydanlar doluydu. O gece Sakarya’nın kritik noktalarındaydık. Valilikte çok çetin bir mücadele oldu. Ama biz toprağın üstünde şerefsiz yaşamaktansa toprağın altında şerefli bir şekilde yatmayı tercih edenlerdeniz. 15 Temmuz’da tankla, uçakla, tüfekle karşımıza gelenler karşısında ise imanıyla, inancıyla insanlarımız mücadele ettiler. Sonuçta iman, inanç ve cesaret galip geldi” şeklinde konuştu.
ATALAY VE COŞ
Geçen yıl darbe girişimi gecesinde Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ın Demokrasi Meydanı’nda konuşma yaptığını belirterek, “Bana dedi ki, “Ben bir milyon işçimle ve 4 milyon ailesiyle darbeye karşıyım” dedi. Kılıç, “O gün deneyimli bir devlet adamı olan Vali Hüseyin Avni Coş’u da sevgi, saygı, hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. Valiliğin hakkını vermiş bir insandır” dedi.

Bu haber toplam 2981 defa okundu.