25 Mayıs 2018

BİNANIN YIKIMI İÇİN İŞYERLERİNE TEBLİGAT GÖNDERİLDİ: 60 GÜN SONRA
 YIKILIYOR


Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Deverenli, belediyenin yanındaki vergi dairesinin bulunduğu binanın 60 gün içinde boşaltılması için işyerlerine tebligat gönderildiğini söyledi

19 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ
Adapazarı Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı dün Başkanvekili Erol Aydın başkanlığında dün gerçekleştirildi. Oturumda 19 madde görüşülerek karara bağlandı. Gündem dışı konuşmalarda söz alan MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu ise vatandaşlardan vergi dairesinin de bulunduğu binayla ilgili yoğun şikayetler geldiğini söyledi.
TERS GİDEN ŞEYLER VAR
Belediyecilik olarak ters gelen bir şeyler olduğunu iddia eden Etçioğlu, “Orada yaklaşık 25-30 tane esnaf var, bunların durumunu düşünmeden bürokratın yazdığı ‘terk edin’ yazısıyla, bu insanların kaderine terk edilmesi siyaset açısından doğru değil. Yarın öbür gün bir hareket yaparlar oradaki esnaflar. Bunların önüne geçmek siyasetçilerin işidir” dedi.
BİNA YIKILACAK
Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Deverenli ise, “2014 yılından başlayan risk yapı tespit işlemleri vardı. Komisyon geçen hafta kararını verdi. Bu bina riskli yapı olarak ilan edildi. 1 hafta önce dükkan sahiplerine boşaltmaları için kat maliklerine tebligat gönderdik. 60 içerisinde boşaltılması gerektiğini belirttik. Ondan sonra yıkım işlemleri başlatılacak” dedi. 

Adapazarı Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı dün Başkanvekili Erol Aydın başkanlığında dün gerçekleştirildi. Oturumda 19 madde görüşülerek karara bağlandı. Gündem dışı konuşmalarda söz alan MHP’li Meclis Üyesi Hacırüstem Pirimoğlu, Tunahan Evleri’nin bulunduğu kavşakta çok fazla kazaların olduğunu belirterek, “Yetkililer orayı bir görürlerse kararı verirler. Bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Çeşme Meydanı ile Sakarya İlkokulu arasında asfaltı unutulan bir yer var. Orasıyla da ilgilenilmelidir. Ayrıca 17 Ağustos geliyor. Siz sadece bir gece Deprem Müzesi’ni sabaha kadar açık tutsanız çok iyi olur” dedi.
ETÇİOĞLU GÜNDEME GETİRDİ

MHP Meclis Üyesi Selim Özen ise, vefat eden AKP’li belediye meclis üyesinin isminin bir caddeye verilmesini istedi. Özen ayrıca, engellilerin akülü araçlarının artık bozulmaya başladığını ifade ederek yeni araçlar alınması için girişimlerde bulunmasını istedi. MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu ise vatandaşlardan vergi dairesinin de bulunduğu binayla ilgili yoğun şikayetler geldiğini söyledi.
TERS GİDEN ŞEYLER VAR

Orada belediyecilik olarak ters gelen bir şeyler olduğunu iddia eden Etçioğlu, “Orada yaklaşık 25-30 tane esnaf var, bunların durumunu düşünmeden bürokratın yazdığı ‘terk edin’ yazısıyla, bu insanların kaderine terk edilmesi siyaset açısından doğru değil. O bina yıkılacaksa oradaki esnafı buradaki otoparka prefabrik yaptırsanız, oraya nakletseniz bir çözüm aramak gerekiyor. Aboneliklerini kapat çek git birde yık diyorsunuz. Yarın öbür gün bir hareket yaparlar oradaki esnaflar. Bunların önüne geçmek siyasetçilerin işidir” dedi.
BİNA YIKILACAK
Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Deverenli ise, “2014 yılından başlayan risk yapı tespit işlemleri vardı. Üniversite risk yapı tespit işlemlerini bitirdi ve komisyon geçen hafta kararını verdi. Bu bina riskli yapı olarak ilan edildi. 1 hafta önce dükkan sahiplerine boşaltmaları için kat maliklerine tebligat gönderdik. 60 içerisinde boşaltılması gerektiğini belirttik. Ondan sonra yıkım işlemleri başlatılacak” dedi.
NEREYE GİDECEKLER
Meclisi yöneten Başkanvekili Erol Aydın, “Bu adamlar nereye gidecek. Bir yer verecek misiniz?” diye sordu. Deverenli ise bölgeyle ilgili bir çalışma olduğunu ve daha taslak aşamasında olduğunu söyledi. Gündem dışı konuşmaların ardından gündeme geçildi. Oturumda, Adapazarı Belediyesi’ne ait Korucuk’taki 2.3 dönümlük arazinin anaokulu yapılması şartıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilmesi kabul edildi. Oturumda 2018 Gelir tarifeleriyle ilgili madde de komisyona havale edildi.
8 Ağustos 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA