25 Mayıs 2018

İSMAİL ERGÜL: AKP HÜKÜMETİ ÇİFTÇİYİ UNUTTU


DP İl Başkanı İsmail Ergül, AKP Hükümetinin çiftçiyi unuttuğunu söyledi.

Demokrat Parti Sakarya il Başkanı İsmail Ergül, AKP’nin tarım politikasını eleştirdi. Ergül,” Hükümetin yanlış uyguladığı Tarım ve Hayvancılık politikası yüzünden çiftçilerimizi zor günler yaşatmaktalar” dedi. Türkiye’nin en verimli toprağa sahip olan Sakarya’da tarım ve hayvancılıkta hala sıkıntılar yaşandığını ifade eden Ergül şunları kaydetti: “Gübreyi, mazotu ve yemi yüksek vergiyle alan köylülerimiz tarım ve hayvancılıktan vazgeçmekte arazilerini boş bırakıp başka işlere yönelmektedir. İlimizde büyük ve küçükbaş hayvan sayısında son dönemlerde önemli bir artış gözlendi. Ancak çiftçilerimizin en fazla gereksinim duyduğu yem, mazot ve gübre fiyatlarındaki artış çiftçilerimizi olumsuz yönde etkilemektedir” dedi.
İTHAL EDİYORUZ
Tarımsal üretimin sürekliliğine, üreticilerin refahına, çevrenin korunmasına AKP iktidarı 15 yıl boyunca önem ve öncelik vermediğini hatırlatan Ergül, “Tarımda uygulanan yanlış politikalar nedeniyle AKP Türkiye’yi tarımsal ürünlerde ithalatçı konuma taşıdı. Kısacası AKP tarımı iyi yönetememiş, enflasyon oluyor mantığı ile Türk çiftçisinden esirgediği, ithalatta gümrük vergilerini düşürdüğü, hakkı olan desteği başka ülkelerin çiftçisine gözünü kırpmadan ödemeyi çok kolay yapabilmiştir. AKP’nin gündeminde tarlasından, köyünden ettiği çiftçi yoktur.” dedi.
8 Ağustos 2017 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA