18 Temmuz 2018

VALİ BALKANLIOĞLU, AKYAZI’NIN TURİZM POTANSİYELİ İLE İLGİLİ KONUŞTU: TESİS YAPILSAYDI DÜNYA TANIRDI


Akyazı’yı ziyaret eden Vali Balkanlıoğlu, Afyon’un tesisleşmesiyle kongre merkezine dönüştüğünü belirterek, “Aynı tesisler Akyazı’da yapılsaydı burası Türkiye’de değil dünyada tanınan bir yer olurdu” dedi

SORUNLARI DİNLEDİ
Vali İrfan Balkanlıoğlu dün Akyazı’da bir takım temaslarda bulundu. İl olarak kaymakamlığı ziyaret eden Balkanlıoğlu, Kaymakam Ömer Kalaylı’dan brifing aldı. MOBESE Merkezi’ni açan Vali Balkanlıoğlu, muhtarlar ve vatandaşların sorunlarını da dinledi. Akyazı’nın doğasını beğendiğini belirten “Burada ilk gördüğüm ağaçlık yeşillik güzel bir yer” dedi.
AFYON ÖRNEĞİNİ VERDİ
Daha önce çalıştığı Afyon’da kaplıca olduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu, “Yapılan 5 yıldızlı turistik tesislerle Afyon bir kongre merkezine dönüşmüş. Niye kaplıcası var diye. Afyon’da ceketini asacak bir ağaç dahi bulamazsınız Afyon’da.  Aynı tesisler burada yapılmamış. Yapılmış olsa idi Akyazı değil Türkiye’de dünyada tanınan bir yer olurdu” dedi.
ETRAFIMIZ ATEŞ ÇEMBERİ
Türkiye’nin etrafının bir ateş çemberi olduğuna değinen Vali Balkanlıoğlu, “Birbirimizle kenetlenmeli ve ülkemizi nasıl ileriye götürebileceğimizi düşünmeli ve bu konuda üzerimize düşen görev ne ise onu yapmalıyız. Çünkü etrafımız tam bir ifadeyle ateş çemberi. Sıkıntılar en kısa zamanda bitecek ve Türkiye hak ettiği huzur ve güvenle kalkınmaya ulaşacak” dedi. 

Vali İrfan Balkanlıoğlu dün Akyazı’da bir takım temaslarda bulundu. Vali Balkanlıoğlu dün ilk olarak kaymakamlığı ziyaret etti. Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Vali Balkanlıoğlu’na ilçeyle ilgili brifing verdi. Kalaylı, iki yıl içerisinde eğitimde tekli öğretime geçmeyi planladıklarını söyledi. Akyazı’nın doğasına övgüler yağdıran Vali Balkanlıoğlu, daha önce Afyon’da görev yaptığını hatırlattı. Balkanlıoğlu, “Akyazı’ya ilk gelişim olduğunu ve burada ilk gördüğüm ağaçlık yeşillik güzel bir yer. Daha önce çalıştığım Afyon’da kaplıca vardı. Yapılan 5 yıldızlı turistik tesislerle Afyon önemli toplantılara ev sahipliği yapan bir kongre merkezine dönüşmüş. Niye kaplıcası var diye. Ama ceketini asacak bir ağaç dahi bulamazsınız Afyon’da.  Aynı tesisler burada yapılmamış. Yapılmış olsa idi Akyazı değil Türkiye’de dünyada tanınan bir yer olurdu” dedi.
MOBESE MERKEZİNİ AÇTI
Vali Balkanlıoğlu, kaymakamlık ziyaretinin ardından MOBESE Merkezi’ni ziyaret ederek açılışını yaptı. Belediye ziyareti sırasında Vali Balkanlıoğlu’na, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan tarafından bir bilgilendirme yapıldı. Vali İrfan Balkanlıoğlu daha sonra Akyazı SGM’ye geçerek kendisini bekleyen STK temsilcileri, muhtarlar, siyasiler ve vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle muhtarları toplantıda söz alarak yollarının bozuk olmasından, isale hatlarından ve doğalgaz olmayan mahallelerle ilgili şikayetlerini dile getirdi.
TÜRKİYE BÜYÜK ÜLKE
Türkiye’nin çok büyük bir ülke olduğunu belirten Balkanlıoğlu, “Ülkemiz terör sorununu halletmek için canla başla çalışıyor. Allahın izniyle hem terörün hem de içimize kadar sızmış olan vatan hainlerinin hakkından geleceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bazı devletler bize dost gibi görünüyor ama öte taraftan bizim terör örgütü olarak mücadele ettiğimiz bazı örgütlere silah ve lojistik destek veriyor. Bugün o terör örgütlerine verdikleri silahların bir gün kendilerine döneceğinin hesabını hiç yapmıyorlar. Bizim bizden başka dostumuz yok. Bu böyle bilinmelidir. O bakımdan Türkiye büyük bir devlettir ve dün olduğu gibi bugünde bu sorunların üstesinden gelecek kadar da güçlüdür” dedi.
ETRAFIMIZ ATEŞ ÇEMBERİ
Türkiye’nin ve Türk insanının yardımsever olduğuna dikkat çeken Vali Balkanlıoğlu, “Ülkemize sığınan herkese kucak açtık. Avrupalılar, “Sığınmacılar aman bize gelmesinler” diye sınırları kapattı. Buna karşılık Türkiye tüm sınırlarını insanlık adına sonuna kadar açtı ve bu davranışıyla tüm dünyaya örnek oldu. Öyleyse biz de şucu bucu deme yerine birbirimizle kenetlenmeli ve ülkemizi nasıl ileriye götürebileceğimizi düşünmeli ve bu konuda üzerimize düşen görev ne ise onu yapmalıyız. Çünkü etrafımız tam bir ifadeyle ateş çemberi. Bu sıkıntılar en kısa zamanda bitecek ve Türkiye hak ettiği huzur ve güvenle kalkınmaya ulaşacak” dedi. Vali Balkanlıoğlu, Akyazılılarla Altındere Alabalık Tesisleri’nde öğle yemeği yedikten sonra ilçeden ayrıldı.
9 Ağustos 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

ERSİN TARANOĞLU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLUR MU?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA