25 Mayıs 2018

BAŞKAN YILMAZER: SAĞLIKLI TURİZM ORTAMI SAĞLANMALI


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, yönetim toplantısını Sapanca’da yaptı. Toplantıya katılan Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, ilçede daha sağlıklı bir turizm ortamı sağlanması gerektiğini ifade etti.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) bu haftaki yönetim kurulu toplantısını Sapanca’da gerçekleştirdi. Toplantıya MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra Sektör Kurulu Başkanları ve Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer ve Sapanca Kaymakamı Ali Ada katıldı.
TURİZM ORTAMI
Sapanca’nın içinde bulunduğu alan itibari ile bir turizm beldesi olması gerektiğini ve ilçenin içerisinde bulunan eksikliklerin nasıl çözüle bilineceği hakkında bilgi veren Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, “Sapanca, şehrimizin en gözde ilçelerinden biri. Ancak bu güzel yaşam alanını daha verimli bir şekilde, ekonomiye ve turizme de katkı sağlayacak biçimde kullanabiliriz. Öncelikle burada daha iyi ve sağlıklı bir turizm ortamı sağlamak istiyorsak, ilçemiz resmi olarak kısmi şekilde turizm alanı kapsamında yer almalı. Yine bir diğer husus yol. Kocaeli- Sapanca arası duble yol olması hem Sapanca’ ya ulaşımı kolaylaştıracaktır hem de ilçede ki turizm hareketliliğini arttıracaktır” dedi.
YAPILACAKLAR
Sapanca’yı kullanarak korumak istedikleri vurgulayan Yılmazer, “Buraya yapılacak yatırımlar ileri de ilçenin kendini amorti etmesi demektir. Bir diğer husus ise derelerin ıslah edilmesi ve içme suyu ihtiyacının karşılanmasıdır. Bu çok önemli çünkü şehir olarak birçok nehir, akarsu ve göle sahibiz. Bunları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Tabii bunun için de siz değerli Sivil Toplum Kuruluşlarımızın da destekleri bizim için büyük önem taşıyor.  Özellikle MÜSİAD’ın desteğini görmek bizleri sevindirir” şeklinde konuştu.
BİRLİKTE HAREKET
Sapanca’ da yeni olduğunu ancak gerekli görülen çalışmalara desteklerine esirgemeyeceklerini belirten Sapanca Kaymakamı Ali Ada, “ Her geçen gün şehre daha da adapte olup, şehir adına yapılabilecek güzel işlerde belirli bir rol üstlenerek bunun üzerinden bu işler de üzerimize düşen vazifeyi layığı ile yerine getirmenin çabasında olacağız. Tabii ki bunu tek başımıza yapmayacağız. Birlikte hareket edildiği takdir de Sapanca’nın çok daha güzel yerlere gelebileceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.
ÜZERİMİZE DÜŞENİ
MÜSİAD olarak ekonomik alanda, sanayi ve turizm sektörlerinde gerekli desteği her zaman verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini de vurgulayan MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, “MÜSİAD olarak şehrimizin her anlam da kalkınması ve iyi işler çıkarması adına her dönem olduğu gibi bu dönem de üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde yerine getireceğiz” derken kendilerini konuk eden herkese teşekkür etti. Ahmet MAL
10 Ağustos 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA