25 Mayıs 2018

BAŞKAN ZEKİ TOÇOĞLU'NDAN MÜZE MÜJDESİ


SAGÜSAD Başkanı Ünal Dabak ve yönetimini makamında ağırlayan Başkan Toçoğlu, “Sakarya’nın geçmiş birikimine ışık tutacak, değerlerini yansıtacak, sosyo-kültürel yapısına uygun bir müzeye ihtiyacı var. Bu konu hakkında da bir adım atacağız” dedi.

MAKAMINDA
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu,  Sakarya Güzel Sanatlar Derneği (SAGÜSAD) Başkanı Ünal Dabak ve yönetimini makamında ağırladı.

SAGÜSAD’ın Sakarya’da güzel sanatlar ve kültürel etkinlikler noktasında sunduğu katkılarla önemli bir rol üstlendiğinin altını çizen Başkan Toçoğlu, “Şehrimize kazandırdığımız yeni kültür ve sanat alanlarında düzenlenen SAGÜSAD sergileri hemşehrilerimizin büyük beğenisini kazanıyor. Bizlerde Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin kültür hayatına katkı sunmak için önemli işler gerçekleştiriyoruz. Bu alanda birçok etkinlik düzenliyor, hemşehrilerimizin entelektüel gelişime doğrudan dokunan projeler hayata geçiriyoruz” dedi
ŞEHİR MÜZESİ
Sakarya’nın geçmiş birikimine ışık tutacak, değerlerini yansıtacak, sosyo-kültürel yapısına uygun bir müzeye ihtiyacı olduğunu vurgulayan Toçoğlu, “Bunu da biliyoruz. İnşallah bu konu hakkında da bir adım atacağız. Bunun yanında kültür ve sanat derneklerimizi de destekliyor, onların çalışmalarını hayata geçirebilmeleri için kolaylık sağlıyoruz. İnşallah derneklerimiz ve ilgili tüm paydaşlarımızla şehrimizin kültür, sanat hayatını çok daha ileri boyutlara taşıyacağız” ifadelerini kullandı. SAGÜSAD Başkanı Ünal Dabak, “22 yıldır Sakarya’da aktif olarak çalışıyoruz. Çok sayıda birikime sahibiz. Sakarya’ya bir şehir müzesi olması konusunda sizlerin desteğini bekliyoruz” dedi.
 
10 Ağustos 2017 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA