25 Mayıs 2018

MURAT BAYRAK: KONUTTA FİYATLAR FIRLAYACAK


Murat Bayrak, son bir yıldır inşaat sektöründe maliyet artışlarının fiyatlara yansıtılmadığını belirterek, “Baskı altına alınan konut fiyatlarının bir yay gibi fırlayabileceği gerçeğini de göz ardı etmemek gerekir” dedi

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak, son bir yıldır inşaat sektöründe maliyet artışlarının fiyatlara yansıtılmadığını söyledi. Bayrak, "Firmaların fiyat politikaları genel politikayı etkiliyor. Yaptığımız tarihi kampanyalarla maliyet artışlarını sübvanse ettik. Kurdan kaynaklanan yaklaşık %20 maliyet artışımız var. Bu artışı konut fiyatlarına yansıtmadık. Ancak son çeyrekte yüzde 15'lik bir artış öngörüyoruz. Bu sebeple konut almak için en uygun zamanlardayız” dedi.
BİZ ZAM YAPMADIK
Başkan Murat Bayrak, hain darbe girişiminden sonra hiçbir projede zam yapılmadığını vurgulayarak "Maliyetler yüzde 20 arttı. Yeni yapılacak projelerde fiyatlar yüzde 15 ila 20 arasında artacak. Ev almak isteyenlerin bu fırsatı değerlendirmeleri gerekir. Sakaryalı tüketicinin konut aldığı müteahhit üyemiz olması durumunda yaşanılacak bütün sorunlarda olaya müdahil olma şansımız var” dedi.
YAY GİBİ FIRLAYACAK
Son altı ayda demirde ciddi artış yaşandığına dikkat çeken Bayrak, “Çimento da beklentilerin üzerinde bir artış yaşandı. Şehrimizde arsa paylarının inşaata yansıması da ülke ortalamasının üzerinde. Orta gelir grubu bu fırsatı iyi değerlendirmeli. Tüketicinin yanında olduğumuzu ve ekonomiye destek verdiğimizi söylüyoruz. Mevduat gibi makroekonomik veriler, üreticilerin de elini taşın altına koyduğunu gösteren en somut örnek oldu. Orta vadede bu durumun tehlikeli olabileceğini, baskı altına alınan konut fiyatlarının bir yay gibi fırlayabileceği gerçeğini de göz ardı etmemek gerekir. Konut almak için bugün en uygun zaman” dedi.
11 Ağustos 2017 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA