24 Şubat 2018

2 MÜLKİYE MÜFETTİŞİ 15 TEMMUZ GECESİ VE SONRASINI SORGULUYOR


15 Temmuz darbe girişimi sırasında Sakarya Valiliği işgali ve sonrasında yaşanan bazı olaylarla ilgili İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği iki mülkiye başmüfettişi soruşturma yapıyor

İFADE ALINIYOR, BELGE TOPLANIYOR
İçişleri Bakanlığı, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Sakarya Valiliği işgalinden başlayarak bir yıl içinde Sakarya’da yaşanan bazı olaylarla ilgili bir ihbar mektubunu dikkate alarak iki mülkiye başmüfettişini görevlendirdi. Sakarya Valiliği’ne gelen iki başmüfettiş bir süredir, ihbar mektubunda konu edilen konularla ilgili kişilerin ifadesini alıyor, belgeleri topluyor.
MEKTUBUN İÇERİĞİ GİZLİ TUTULUYOR
Dinlenenler arasında, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, güvenlik görevlileri, daire müdürleri, memurlar da bulunuyor. Başmüfettişlerin incelemesine konu olan mektubun içeriği ve kim tarafından gönderildiği gizli tutuluyor. Soruşturmada “Paralel Yapı Deşifre” isimli sosyal medya hesabıyla ilgili bazı iddiaların da sorgulandığı tahmin ediliyor.
12 Ağustos 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 


 


 

  Site İçi Arama

Anket Sorusu Diğer Anketler

YAZLIK KAVŞAĞI İLE İLGİLİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA