18 Aralık 2017

BARO SAVCILIĞA SUÇ BAŞVURUSU YAPTI


Hasar danışmanlık şirketi, adı altında hukuka aykırı olarak faaliyet gösteren ve vatandaşı yanlış yönlendirerek zarara uğratan şirketler için Sakarya Barosu, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

HAKSIZ KAZANÇ
Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan tarafından Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan dilekçede, hukuki bilgiden yoksun bu şirketlerin sigortanın yönlendirmesi ile gerçek zarar yerine çok daha az zarar hesaplayarak vatandaşı zarara uğrattığı, üstelik kaza sonrası tahsil edilen paradan masraf adı altında %50 lere varan kesintiler yaparak, hatta kimi zaman ödeme yapmadan ortadan kayboldukları belirtilerek haksız kazanç sağladıklarına dikkat çekildi.
KANUNA AYKIRI
Son zamanlarda Baro’ya konu ile ilgili pek çok şikayet dilekçesi verildiğini ifade eden Başkan Kazan: “Avukatlık Kanunun 35. Maddesinde belirtildiği üzere kanun işlerinde ve hukuki meselelerde danışmanlık hizmeti vermek, gerçek ve tüzel kişilere ait hakları savunmak, dava etmek, adli işlemeleri takip etmek yalnız Baroya kayıtlı avukatların yetkisindedir. Geçtiğimiz yıl kanuna aykırı olarak avukatların yetki alanına giren bu şirketler için yasal sürece başvurduk.  Buna rağmen Baromuza şikayetlerin artarak devam etmesiyle sıkı bir takip başlattık ve tespit ettiğimiz şirketler için tekrar suç duyurusunda bulunduk.” şeklinde konuştu.
YASAL OLMAYAN
Yasal olmayan yollarla gerek vatandaşımızı zarara uğratan gerek Avukatların yetki alanına girerek haksız kazanç sağlayan bu şirketlere itimat edilmemesi gerektiğini belirten Başkan Kazan,  “Baromuza kayıtlı yüzlerce avukatımız var. Vatandaşlarımız hak kaybına uğramamak için avukatlarımızdan destek alsınlar. Biz de Sakarya Barosu olarak gerek meslektaşlarımızın gerek vatandaşlarımızın hakkını savunmak için bu şirketlerin peşini bırakmayacağız ve gerekli cezayı almaları için yasal olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi. İ.Şener SAK
23 Eylül 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 


 


 

  Site İçi Arama

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN BAŞARILI MİLLETVEKİLİ HANGİSİ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARIİZMİR YOGA